Лацио головима у надокнади до победе над Сасуолом, СМС асистент

Фудбалери Лација савладали су као гости екипу Сасуола са 2:0 у мечу 18. кола Серије А. Асистенцију за Лацио уписао је српски фудбалер Сергеј Милинковић Савић. Победе су уписали Специја и Болоња
Лацио головима у надокнади до победе над Сасуолом, СМС асистентGetty © Emmanuele Ciancaglini

Тим из Рима успео је да постигне голове у најбољим могућим тренуцима меча и тако дође до битне победе у борби за позицију која води у Лигу шампиона наредне сезоне.

Изабраници Маруција Сарија нанели су четврти узастопни пораз екипи Сасуола, која наставља да тоне на табели Серије А.

Лацио је у трећем минуту надокнаде првог полувремена стигао до гола и предности.

Закањи је са беле тачке погодио за госте и тако им донео олакшање пред одлазак на паузу за полувреме.

У другом делу утакмице обе екипе покушавале су да дођу до гола и промене ток меча, али дуго до тога нису успевали.

Лацио је водио 1:0 све до четвртог минута надокнаде другог полувремена, када је Андерсон постигао погодак и ставио тачку на меч.

Српски фудбалер Сергеј Милинковић Савић одиграо је читав меч за гостујући тим и у великој мери допринео победи свог тима.

СМС је изборио једанаестерац код првог гола, а у другом учествовао асистенцијом.

Након три утакмице без победе, Лацио је успео да дође до сва три бода, па тако са 34 бода заузима пето место на табели.

Лацио је сада на три бода заостатка од четвртог места и екипе Интера.

Сасуоло је на 16. месту са 16 бодова, што је шест више од Сампдорије, која је први тим у зони испадања.

Победе у 18. колу уписали су још и Специја на гостовању у Торину (1:0), као и Болоња у гостима против Удинезеа (2:1).