Русија на терену после дуго времена, реми "Зборнаје" и Ирана

Фудбалска репрезентација Русије одиграла је нерешено са Ираном резултатом 1:1, у пријатељској утакмици одиграној у Техерану

Након дуго времена, фудбалска репрезентација Русије одиграла је једну интернационалну утакмицу.

Русија је суспендована и не учествује у квалификацијама за Европско првенство које се наредне године игра у Немачкој.

Ипак, "Зборнаја" је крочила на терен у Техерану, где ју је угостила селекција Ирана.

У поприлично измешаном саставу, Русија није успела да савлада Иран, пошто је меч завршен резултатом 1:1.

Играо се 28. минут када је Антон Миранчук био прецизан са беле тачке, чиме је Русија повела са 1:0.

На паузу за полувреме се отишло са тим резултатом, али је Иран до изједначења стигао у другом минуту наставка.

Поново гол из пенала, а овога пута прецизан је био Меди Тареми.

Упркос узбуђењима, до краја меча се резултат није мењао.

Утакмици у Техерану присуствовали су и руски навијачи, око 600 њих поздравило је своју селекцију након меча.

Руски тим ће 26. марта одиграти пријатељски меч против селекције Ирака, који ће се одржати у Санкт Петербургу.