Партизан испустио осмину финала ЛК, али је обезбедио европско пролеће

Фудбалери Партизана одиграли су нерешено 1:1 против Словачког у мечу последњег кола групне фазе Лиге конференцијe и са другог места на табели иду у наредну фазу такмичења.

Партизан је ушао бојажљиво у меч, а прву шансу су имали гости у 19. минуту преко Данијела Холцера, али је добро интервенисала одбрана црно-белих.

Фусени Дијабате је у 26. минуту имао прилику, а његов ударац завршио је преко гола гостију.

Партизан је најбољу прилику имао у 36. минуту, али је ударац Рикарда Гомеша завршио поред гола чешког тима.

Јан Калабишка је играо руком у свом шеснаестерцу, па је Партизан до предности дошао у 41. минуту, када је прецизан са 11 метара био Натхо.

Партизан је имао све у својим рукама, резултат из Немачке је ишао у прилог, али су црно-бели потпуно пали у наставку меча.

Гости су нападали од почетка другог дела игре, а до изједначења су стигли голом Михала Томича у 73. минуту.

Томич је у 84. минуту пропустио велику шансу да донесе победу свом тиму, пошто је његов шут завршио изнад гола.

Келн и Ница су одиграли у Немачкој 2:2, па је Партизан на свом терену испустио прво место у групи.

Ница је прва са девет бодова, колико има и другопласирани Партизан, али француски клуб има бољи међусобни скор.

Ница ће играти у осмини финала Лиге конференције, док ће Партизан играти у 1/16 финала овог такмичења.

Келн је трећи са осам бодова, док је Словачко на последњем месту са пет.

Жреб 1/16 финала Лиге конференција биће одржан седмог новембра у Ниону од 14 сати, а мечеви ће бити одиграни у фебруару наредне године.

Партизан је овај меч одиграо у сјајној атмосфери, пошто је, према званичним подацима, на трибинама било 17.256 деце.