Тунису ни победа над Француском није помогла да се пласира у осмину финала

Фудбалске репрезентације Француске и Аустралије пласирале су се у осмину финала Светског првенства у Kатару, након што је Аустралија победила селекцију Данске 1:0, док је Француска одиграла нерешено са репрезентацијом Туниса
Тунису ни победа над Француском није помогла да се пласира у осмину финалаGetty © Clive Mason / Staff

Аустралијанци су до победе дошли голом Метјуа Лекија у 60. минуту, ток меча сте могли да пратите ОВДЕ.

Голове на утакмици Туниса и Француске постигли су Вахби Хазри у 58. минуту и Антоан Гризман у 98. минуту.

Француска је  завршила као прва у групи са шест бодова, док је Аустралија иза ње са истим бројем бодова, Тунис је освојио четири, а селекција Данске само један бод.

Изабраници Дешана ће у осмини финала играти са другопласираном екипом из групе Ц, док ће Аустралија играти са првопласираном екипом из исте групе.