Звезда испустила победу у Минхену, Бајерн покварио деби Кампаца

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Минхену од екипе Бајерна са 87:80 у мечу 26. кола Евролиге

Није успео српски тим да дође до тријумфа у "Ауди дому" у Минхену, упркос томе што је у неколико наврата имала осетнију предност у износу од девет и осам поена.

Тим Душка Ивановића поклекао је у неизвесној завршници, пошто је Бајерн успео да утакмицу затвори серијом 21:5.

Звезда је боље ушла у меч и прву четвртину добила са 23:19.

У другој деоници, екипа коју са клупе предводи Андреа Тринкијери, пронашла је начин да дође до лаких поена на једној, а затвори прилазе ка свом кошу на другој страни.

На паузу за полувреме, Бајерн је однео три поена предности.

Трећа четвртина била је велика светла тачка у игри Црвене звезде.

Скоро пет минута у том периоду, Бајерн није могао да постигне поен, пошто су Петрушев, Митровић и потом Мартин, сјајно штитили рекет и обруч.

Звезда је направила серију 14:2 и поптуно преузела контролу меча.

Трећа четвртина завршена је резултатом 18:11 за српски тим, који је наговестио да би могао доћи до победе у Немачкој.

Ипак, све што је добро урадила у трећој, Звезда је упропастила у последњој четвртини.

Све до половине одлучујуће четвртине, српски тим је диктирао темпо, имао осетнију разлику и меч у својим рукама.

Уследио је знатно бољи период Бајерна, који је до краја четвртине убацио чак 35 поена, стигао до преокрета и ситуације у којој је Звезда била немоћна.

Бајерн је дошао до победе и тако покварио деби Факунда Кампаца у дресу српског тима у Евролиги.

Лучић и Винстон су са по 20 поена предводили Бајерн до победе, док је Гифај убацио 11 поена.

У редовима Црвене звезде истакли су се Вилдоза са 18 и Кампацо са 16 поена.

Недовић је меч завршио са 15 поена.

Црвено-бели сада имају скор од 11 победа и 15 пораза, док је Бајерн дошао до 10. победе и има 16 пораза.

• 2. мар 2023 • 21:01

21:01

Крај меча, Бајерн је савладао Црвену звезду

Много боље се снашао домаћин у завршници и на крају славио са 87:80.

• 20:55

38' - Бајерн поново води

Тројка Волдена донела је потпуни преокрет немачкој екипи, која на 1:56 до краја меча, води са 78:75.

• 20:50

37' - Бајерн смањује на два разлике

Поенима Лучића и Обста, Бајерн успева потпуно да се врати у меч и смањи предност Звезде на само два поена - 75:73.

• 20:39

32' - Брзи поени Звезде за ново осетније вођство

Поени Кампаца, па потом и Недовића, доносе Црвеној звезди осам поена предности у последњој четвртини - 64:56.

• 20:30

Крај треће четвртине: Бајерн - Црвена звезда 52:56

Након три одигране четвртине, предност српске екипе у Минхену износи четири поена.

Звезда је у трећој четвртини примила тек 11 поена, те је тако успела да преокрене резултат у своју корист и у одлучујућу четвртину уђе са вођством.

• 20:22

28' - Звезда у великом налету

Повећава српска екипа серију у трећој деоници на 14:2 и тако долази до највећих девет поена предности на мечу.

Бајерн се у великој мери мучи да дође до поена, што говори податак о само једном постигнутом кошу у читавој трећој четвртини. Велику заслугу у томе игра одграна тима Душка Ивановића.

• 20:12

24' - Серија Звезде 5:0 у трећој четвртини

Бајерн након четири минута кошарке у наставку није постигао поен, док је са друге стране Звезда убацила пет, па је дошла до вођства 43:41.

• 20:02

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 19:50

Полувреме: Бајерн - Црвена звезда 41:38

На паузу за полувреме, немачки тим одлази са три поена предности.

Бајерн је у другој четвртини био знатно бољи, него у првој деоници, што је резултовало преокретом.

Вилдоза и Кампацо предводе стрелце српске екипе са осам и шест поена, док су најефикаснији у Бајерну Винстон са 16 и Лучић са пет поена.

• 19:35

15' - Бајерн преокреће

Серија домаће екипе у другој четвртини износи 12:2, чиме је Бајерн преузео контролу меча и сада води са 31:25.