Севиља преокретом до победе и бежања од зоне испадања

Фудбалери Севиље након преокрета су савладали екипу Алмерије са 2:1 у мечу 25. кола Ла Лиге
Севиља преокретом до победе и бежања од зоне испадањаGetty © Fran Santiago

Преко потребну победу остварио је тим из Андалузије у мечу са Алмеријом.

Севиља је до три бода дошла након преокрета, чиме је успела да "побегне" из зоне испадања у домаћем првенству.

Доста лоше је меч почео по домаћи тим, пошто је Акијеме погодио за госте већ у другом минуту.

Утисак је да је меч преломљен у последњим моментима првог полувремена.

Деловало је да ће Алмерија на паузу отићи са предносшћу, али је Севиља изборила једанаестерац.

Прецизан са беле тачке био је Окампос.

Нерешен резултат на снази је био све до 73. минута, када је Ламела постигао погодак и донео свом тиму преокрет.

Упркос узбуђењима на обе стране, у преосталом времену није било мењања резултата.

Српски фудбалер Немања Гудељ одиграо је читав меч за домаћи тим, док је голман Марко Дмитровић ушао у 37. минуту уместо порвређеног Бонуа.

Севиља је дошла до седме победе у 25 одиграних утакмица и са 28 бодова заузима 13. место на табели, са тек два бода више од тимова из зоне испадања из Ла Лиге.

Алмерија се са 25 бодова налази у зони испадања, пошто је 19. тим шпанског првенства.

У првом данашњем мечу Мајорка и Реал Сосиједад су одиграли нерешено 1:1, а исти резултат био је и на мечу Виљареал - Бетис.