Хаос у Ротердаму - Тадић одвео Ајакс у финале Купа, Класен погођен у главу

Капитен репрезентације Србије, Душан Тадић, постигао је гол за Ајакс у победи 2:1 на гостовању највећем ривалу Фејенорду у полуфиналу Купа Холандије

Меч је прво прекинут после свега неколико секунди, због пиротехнике и димне завесе коју су направили домаћи навијачи.

Тадић је у 14. минуту искористио грешку двојице дефанзиваца Фејенорда и постигао гол за предност гостију.

На одмор се ипак отишло резултатом 1:1, пошто је најбољи стрелац домаћих Санти Хименез послао лопту у мрежу Ајакса у надокнади првог дела игре.

Највећи дерби холандског фудбала је обележио прекид у 64. минуту, кад су навијачи домаћих упаљачем погодили Давија Класена, који је само 13. минута раније постигао победоносни гол за госте из Амстердама.

Кад је Класен погођен у главу и пао крвав на терен, тренер Ајакса Џони Хејтинга је повукао екипу са терена, а судија Алард Линдхоут је прекинуо меч.

Утакмица је после двадесетоминутног прекида ипак настављена, па се Ајакс пласирао у финале Купа у којем ће се за пехар борити против ПСВ Ајндховена.