Реал расположен против Кадиза, не предаје титулу тако лако

Фудбалери Реал Мадрида савладали су на гостовању екипу Кадиза са 2:0 у мечу 29. кола Ла Лиге
Реал расположен против Кадиза, не предаје титулу тако лакоGetty © Fran Santiago

Иако имају велики бодовни заостатак у домаћем првенству, Реал Мадрид се неће тек тако предати и препустити титулу Барселони.

Мадриђани су у 29. колу одиграли један од најбољих мечева ове сезоне и савладали Кадиз у Андалузији.

Лепршаво и расположено деловао је тим Карла Анчелотија, који је шансе искористио пред финиш меча.

Четири минута било је потребно Реалу да два пута пробије бедем домаћег тима.

Играо се 72. минут када је Наћо постигао гол за 0:1, да би четири минута касније Асенсио затресао мрежу Кадиза и поставио коначних 0:2.

Реал је победом смањио заостатак за Барселоном на 10 бодова, а "Блауграна" ће свој меч 29. кола играти у недељу, када у предграђу Мадрида гостује Хетафеу.

Кадиз је остао на 31 освојеном боду и 15. месту на табели.

У осталим резултатима у утакмицама Ла Лиге одиграним у суботу, Ваљадолид је савладао Виљареал са 2:1, Билбао са 2:0 срушио Сосиједад, док је Бетис надиграо Еспањол са 3:1.