Крстајићева Бугарска освојила само бод у Литванији пред меч са "орловима"

Фудбалска репрезентација Бугарске одиграла је нерешено 1:1 на гостовању Литванији у мечу Г групе квалификација за Европско првенство, иако је више од 70 минута имала играча више
Крстајићева Бугарска освојила само бод у Литванији пред меч са "орловима"© Tanjug/AP Photo/Mindaugas Kulbis

Литванци су изненађујуће дошли до вођства у 15. минуту, када је Едвинас Гирдваинис постигао гол.

Само два минута касније, домаћин остаје са десеторицом на терену, пошто је искључен Јустас Ласицкас, бивши играч Вождовца.

Бројчану предност гости су искористили веома брзо и изједначили у 27. минуту преко Марина Петкова.

Деловало је тада да ће изабраници Младена Крстајића лако стићи до потпуног преокрета и победе, али нису успели да постигну гол до краја меча.

Обе екипе су ремијем дошле до првог бода у квалификацијама, Литванија у другој, а Бугарска у трећој утакмици коју је одиграла.

На челу Г групе је Србија која има две победе из два одиграна меча.

Бугарска у уторак дочекује Србију у Разграду, док Литванија гостује Мађарској.