Србија избегла бламажу у Бечу и савладала Јордан у завршници

Фудбалска репрезентација Србије победила је селекцију Јордана са 3:2, у пријатељском мечу који је одигран у Бечу

Иако је пријатељски меч у питању, иако је крај сезоне, иако је селектор Драган Стојковић "промешао карте", ретко ко је могао да претпостави да ће Србија одиграти толико лоше и да ће бити на прагу пораза против Јордана.

Добро је почело за "орлове" у Бечу, пошто су повели после седам минута игре.

Истина, Јордан је од старта претио, али је Србија из прве прилике дошла до гола.

Костић је извео корнер, Рачић је главом пребацио на другу стативу, а тамо је сачекао Страхиња Ераковић и постигао први гол у дресу репрезентације.

Није много фудбала виђено у наставку првог дела игре, али је Јордан јасно показивао да жели гол, да жели да нападне, па су у неколико наврата били и врло близу изједначења.

Очекивала се боља игра "орлова" у наставку, али се догодило потпуно супротно и апсолутно неочекивано – преокрет Јордана.

Играо се 53. минут, када је Марди остао усамљен у казненом простору, те рутински реагује на центаршут са бока и главом смешта лопту у мрежу.

Напади Јордана су постали све јачи и смисленији, па је, после неколико претњи, Јордан дошао до преокрета у 67. минуту.

Ел Тамари је сачекао лопту на пеналу, прецизно шутирао и, уз помоћ стативе, постигао гол.

Стојковић је направио измене, Србија је заиграла офанзивније, па је у 83. минуту дошла до изједначења, из ситуације која је много личила на ону код првог гола "орлова".

Тадић је центрирао из слободног ударца, Милинковић-Савић главом пребацио на другу стативу, а тамо је Јовељић дочекао и сместио у гол.

Након изједначења догодила се необична ситуација, пошто је главни арбитар повукао обе екипе са терена, пошто су навијачи Србије утрчали на терен након гола.

Ипак, прекид је био кратак, а више је пријао репрезентативцима Србије, који су брзо дошли до предности.

Филип Младеновић је послао одличну лопту са бока, Јовељић у паду главом одлично шутирао и донео Србији нову предност.

Утакмица у Бечу јесте служила да Стојковић пружи шансу и играчима који су мање играли у претходном периоду, да се играчи растрче пред утакмицу која има значај – утакмицу са Бугарском.

Србија у уторак игра са Бугарском у мечу квалификација за Европско првенство у Разграду.

• 16. јун 2023 • 22:32

22:32

Крај меча

Србија је победила Јордан са 3:2.

• 22:24

89' ГОЛ! Србија води!

Дејан Јовељић постиже други гол на мечу.

Младеновић је одлично убацио, Јовељић у паду главом сјајно шутира и смешта лопту у мрежу.

• 22:21

90' Настављен је меч

Видећемо колика ће надокнада бити.

• 22:15

Судија је повукао екипе са терена

Играчи су у тунелу, судија је повукао обе екипе са терена, али још није јасно због чега.

Претходно су се српски репрезентативци расправљали са главним арбитром.

• 22:13

83' ГОЛ! Србија је изједначила - 2:2

Тадић је центрирао из слободњака, Сергеј високо скочио и главом пребацио лопту на другу стативу, а Дејан Јовељић постигао први гол у дресу Србије.

Веома слична ситуација као код првог гола.

• 21:56

67' ГОЛ! Јордан води

Неочекивана слика у Бечу - Јордан води против Србије.

Ел Тамари је сачекао лопту на пеналу и од стативу постигао гол.

• 21:54

63' Пикси прави двоструку измену

Сергеј Милинковић Савић и Иван Илић су на терену, уместо Рачића и Ђуричића.

• 21:47

57' Велика прилика за Јордан

Ел Најмат се изборио за позицију и снажно шутирао, али преко гола.

Јордан све опаснији, "орлови" изгледају безидејно.

• 21:43

53' ГОЛ! Јордан је изједначио

Центаршут право на главу Мардију, који је усамљен и без чувара.

Рајковић није имао шансу.

• 21:39

49' Нови покушај Јордана са дистанце

Овај пут је лопта завршила у рукама Рајковић, који је био одлично постављен.