Ватерполисти се пласирали на Европско првенство

Већ после два меча квалификација "делфини" су обезбедили пласман на континентално такмичење
Ватерполисти се пласирали на Европско првенствоGetty © Dean Mouhtaropoulos

Ватерполо репрезентација Србије победила је Словачку 15:8 (3:2, 3:3, 4:2, 5:1) у другом мечу Ц групе квалификација и пласирала се на Европско првенство у Нетањи.

Селектор Урош Стевановић је поново равноправно расподелио минутажу, док се селекција Србије мучила са противником само током првог полувремена.

Најефикаснији у селекцији Србије били су Никола Јакшић и Ђорђе Вучинић са три гола. Репрезентацију Словачке предводио је Марек Ткач са такође три гола.

Наредни меч ватерполисти Србије играју у недељу од 12:30 часова против Турске, која се од 18 часова састаје са Великом Британијом.

Биће то 14. учешче "делфина" на европским првенствима, а до сада је наш тим освојио седам титула.

Победници група ће се директно пласирати на Европско првенство, као и три најбоље другопласиране селекције из четири групе.