"Делфини" потопили Британце са огромних 28:0!

Фантастично издање "делфина" који су демонстрирали силу против много слабијег противника
"Делфини" потопили Британце са огромних 28:0!© Waterpolo Serbia/K. Vulović

Ватерполо репрезентација Србије победила је Велику Британију 28:0 (6:0, 6:0, 7:0, 9:0) у првом мечу Ц групе квалификација за пласман на Европско првенство у Истанбулу.

Изабраници Уроша Стевановића су максимално одиграли меч против слабашних Британаца и успели су да сачувају гол свих 32 минута.

Уз то је Стевановић равноправно расподелио минутажу што је важно јер се већ у суботу игра друго коло.

Сви репрезентативци су се уписали у стрелце: Лазић пет пута, Рашовић, Убовић и Вучинић по четири, Радуловић, Ранђеловић, Милојевић и Димитријевић по двапут, а по један погодак дали су Драшовић, Јакшић, и капитен Филип Јанковић.

Наредни меч ватерполисти Србије играју у суботу од 16 часова против Словачке, која је раније током дана победила домаћина Турску 11:6.

Победник групе ће се директно пласирати на Европско првенство, као и три најбоље другопласиране селекције из четири групе.