Хаос у Нишу, прокишњавање, прекиди и победа Србије од скоро 60 разлике!

Свега је током вечери и ноћи било у Нишу – од невремена, прокишњавања, тешких услова за игру, до сјајних потеза и убедљивих победа...
Хаос у Нишу, прокишњавање, прекиди и победа Србије од скоро 60 разлике!© FIBA

Млади српски кошаркаши, момци до 18 година, декласирали су вршњаке из Чешке 113:56, на старту Европског првенства за јуниоре у Нишу.

Дуел у нишком "Чаиру" поштено је каснио због проблема у организацији првог дана такмичења.

Утакмица првог кола Групе Д између Грчке и Италије играна у највећој нишкој дворани, била је прекинута на 45 минута због прокишњавања крова услед великог невремена које је у суботу после подне захватило град.

То померање утицало је и на почетак меча Србије и Чешке, али "орлићима" очигледно није сметало што су мало касније изашли на паркет.

Почели су наши момци дуел серијом од 18:0 и већ тада решили питање победника. Прву четвртину завршили резултатом 39:9 и до краја су само напунили кош немоћних ривала.

Резултат је само растао и дошао до невероватних 57 поена разлике.

Филип Јовић био је најефикаснији са 22 поена, Богољуб Марковић убацио је 21, Павле Николић 16, а Никола Топић 13, за само 16 минута у игри.

Србија већ у недељу у другом колу Ц групе игра против Финске од 20.30 сати.

Финци су у првом сусрету изгубили од Словеније 78:63.