Бајерн декласирао Вердер, Дотмунд пао у Волфсбургу

Фудбалери Бајерна савладали су у Минхену екипу Вердера са убедљивих 6:1, док је Дортмунд поражен на гостовању код Волфсбурга са 2:0, у мечевима 14. кола Бундеслиге.
Бајерн декласирао Вердер, Дотмунд пао у ВолфсбургуGettyimages.ru © Adam Pretty

Тим Јулијана Нагелсмана демонстрирао је силу и оправдао статус фаворита против Вердера.

Бајерн је питање победника решио већ у првих пола сата игре, пошто им је толико било потребно да постигну четири гола.

Већ у шестом минуту је Мусијала начео ривала, али је убрзо стигао одговор Вердера, који у 10. минуту преко Јунга долази до изједначења.

До 2:0, Бајерн је могао у 18. минуту, али је Чупо Мотинг промашио пенал.

Поред тог, детаљ који много више може забринути навијаче минхенског тима, али и репрезентације Сенегала, јесте то да се у 21. минуту повредио Садио Мане, који је морао ван игре.

Минут након тога, Гнабри је затресао мрежу ривала и покренуо лавину голова.

До краја првог дела утакмице, гол гостију погађали су још и Горецка у 26. и Гнабри у 28. минуту.

У другом полувремену се играло са знатно мање узбуђења и у доста слабијем ритму.

Бајерн је чувао убедљиву предност, а тренер Нагелсман одморио неке од носиоца игре.

У финишу сусрета, домаћи су постигли још два гола и тако поставили коначан резутлат.

Играо се 82. минут када је Гнабри повисио на 5:1, да би сјајним голом два минута касније, Тел ставио тачку на меч.

Бајерн је тако искористио кикс свог највећег ривала, екипе Борусије Дортмунд, која је поражена на гостовању у Волфсбургу.

Ван де Мен је у шестом минуту донео домаћину предност, да би у судијској надокнади, Нмеча донео Волфсбургу 2:0 и потврдио пораз Борусије.