Белингем у надокнади донео Реалу победу, Галатасарај за два минута до ремија

Фудбалери Реал Мадрида савладали су на свом терену екипу Унион Берлина 1:0, голом у 94. минуту сусрета групне фазе Лиге шампиона
Белингем у надокнади донео Реалу победу, Галатасарај за два минута до ремијаGetty © Gonzalo Arroyo Moreno

Деловало је да ће "лос бланкоси" остати кратки и без три бода у првом мечу у новој сезони Лиге шампиона.

Ипак, поново је у спас дошао Џуд Белингем, који је у 94. минуту постигао победоносни погодак.

Реал је покушавао на разне начине да сломи отпор гостију, који су се пожртвовано бранили.

Када је деловало да немају баш много среће, пошто су погађали пречке и стативе, фудбалери Реала се нису предавали.

У једном од последњих напада на мечу, лопта је након центаршута Модрића, погодила неколико играча у шеснаестерцу гостију, некако стигла до Белингема, који је прослеђује у мрежу и доноси победу Реалу.

У утакмици која се одиграла у истом термину, Галатасарај и Копенхаген одигралу су нерешено 2:2.

Гости из Данске водили су головима Елијанусија у 35. и Гонкалвеша у 58. минуту.

Један од кључних тренутака у утакмици десио се у 73. минуту, када је Џелерт добио други жути, односно црвени картон.

У самом финишу меча, турска екипа постигла је два гола и изборила реми.

Само два минута размака било је између погодака Боија у 86. и Тетеа у 88. минуту, па је тако Галатасарај избегао пораз на домаћем терену.