Корда у полуфиналу турнира у Шангају

Амерички тенисер Себастијан Kорда пласирао се у полуфинале мастерса у Шангају, пошто је у четвртфиналу победио сународника Бена Шелтона 6:7 (10:12), 6:2, 7:6 (8:6)
Корда у полуфиналу турнира у ШангајуGetty © Lintao Zhang / Staff

Меч је трајао два сата и 55 минута. Шелтон је 20. на АТП листи, док је Kорда 26. тенисер света.

У првом сету играло се гем за гем. Шелтон је први дошао до брејка у 11. гему, а онда је Kорда узвратио рибрејком.

Победник овог дела меча одлучен је у тај-брејку, који је припао Шелтону резултатом 12:10.

Kорда је заиграо ангажованије у другом сету, који је добио резултатом 6:2, пошто је свом ривалу препустио само два гема.

Kорда је направио брејк већ на старту трећег сета. Играло се потом гем за гем, а Шелтон је у осмом гему успео да стигне до брејка. Kорда је потом у тај-брејку водио 6:1, али је није искористио пет меч лопти.

Шелтон је изједначио на 6:6, али је Kорда освојио наредна два поена и заслужено је стигао до победе.

Kорда ће у полуфиналу играти против Пољака Хуберта Хуркача, који је раније данас савладао Мађара Фабијана Марошана 4:6, 6:1, 6:3.

У преостала два дуела четвртфинала сутра ће играти: Григор Димитров (Бугарска) - Николас Јари (Чиле) и Уго Амбер (Француска) - Андреј Рубљов (Русија).

Мастерс у Шангају игра се за наградни фонд од 8,8 милиона долара.