Грикспор предао, Лајовић наставља са одличним резултатима у Шангају

Српски тенисер почео је да приказује игре које су га довеле на праг Топ 20 играча пре неколико сезона и полако се враћа у форму
Грикспор предао, Лајовић наставља са одличним резултатима у ШангајуGetty © Aitor Alcalde / Stringer

Душан Лајовић пласирао се у треће коло мастерса у Шангају, пошто му је Талон Грикспор предао меч средином другог сета.

Лајовић је наставио да бележи одличне резултате у Кини, а приликом предаје резултат је био 6:4, 3:2 за Дуција.

Није српски играч дошао у Шангај у добром расположењу, имао је иза себе три узастопна пораза, али је дуел са Станом Вавринком на старту био прекретница.

Након одличног издања, у истом ритму је наставио и против 23. носиоца из Холандије.

Направио је Лајовић рано брејк против Грикспора, потом имао шансе да га дуплира, али није успео. Међутим, био је одличан на приликама за ривала, неутралисао је обе и дошао до првог сета.

Тада је Грикспор тражио физиотерапеута и било је јасно да није максимално спреман. Након Душановог брејка средином трећег сета, одлучио се на предају.

Лајовић, који је против Вавринке остварио прву победу у Шангају у каријери, у наредном колу играће против Фабијана Марошана, који је изненадио Алекса де Минора.

Мастерс у Шангају на програму је од 4. до 15. октобра, игра се за наградни фонд од 8.800.000 долара и победнику ће припасти 1.000 АТП бодова.