Шведски навијачи провели ноћ у Бриселу под полицијском заштитом

Око 400 навијача фудбалске репрезентације Шведске провело је прошлу ноћ у хотелима под полицијском заштитом, пошто су у понедељак Бриселу убијена двојица њихових сународника, преноси данас Би-Би-Си
Шведски навијачи провели ноћ у Бриселу под полицијском заштитомGetty © Getty Images / Stringer

Утакмица квалификација за ЕП 2024. између Белгије и Шведске прекинута је синоћ у Бриселу из безбедносних разлога после првог полувремена при резултату 1:1.

Евакуација стадиона Kраљ Будоен трајала је до четири часа ујутро, када су изашли последњи навијачи и чланови екипа.

УЕФА је раније саопштила да ће пре почетка сваког од вечерашњих седам мечева квалификација за Европско првенство бити одржан минут ћутања у част двојице шведских навијача, које је синоћ убио нападач пореклом из Туниса.

Белгијска полиција саопштила је да је нападач умро од последица рањавања приликом хапшења, а тужилаштво је навело да испитује "терористичке мотиве напада".

Шведски фудбалери су већ отишли у своје клубове.