Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је у Лесковцу са селекцијом Бугарске резултатом 2:2 (1:0). "Орлови" су тако први пут након 24 године, изборили пласман на Европско првенство
Србија након 24 године иде на Европско првенство! "Орлови" стрепели до саме завршнице© FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/bs

Није све ишло по плану у Лесковцу, чак далеко од тога.

Ипак, Србија је успела да испише историју и избори пласман на шампионат Европе, први пут после 24 године.

Морали су "орлови" да стрепе до последњих минута и да се добрано намуче да изборе резултат који им одговара.

Головима штопера Милоша Вељковића у првом, а потом и Срђана Бабића у другом полувремену, Србија је успела да избори реми и тако као другопласирана екипа Групе Г, оде на Европско првенство.

Србија је боље ушла у меч и вођена одличном подршком махом деце са трибина, претила из минута у минут.

Покушавали су редом Костић, Ђуричић и Лукић, али је голман Наумов био на врхунцу задатка и спречавао те ударце.

Играо се 17. минут када су "орлови" начели противника.

Корнер је донео прво прилику за Гудеља, чији ударац главом брани Наумов, али се лопта одбила до Вељковића, који је прослеђује главом у гол гостујуће селекције.

Гол и предност донели су мирноћу у игри Србије, која је до краја полувремена покушала да постигне још неки гол.

Међутим, изабраници Драгана Стојковића Пиксија у другом делу меча нису приказали најбољу игру.

Повукла се Србија, препустила Бугарима иницијативу и платила цену тога.

У 59. минуту један опасан напад српски штопери нису успели да интервенишу и избаце лопту, а Бугари то користе и постижу гол.

Русев је натрчао на лопту и прецизним ударцем је послао иза леђа голмана Милинковић Савића.

Само десет минута касније, потпуни шок је на стадиону "Дубочица" у Лесковцу.

Десподов је истрчао контру, побегао чуварима и постигао погодак за потпуни преокрет гостију.

Бугарска је водила са 1:2 у том тренутку, али Србији је на руку ишао и резултат из Будимпеште.

Мађарска је у два минута успела да преокрене против Црне Горе, па су "орлови" још увек имали активан и позитиван резултат.

У 82. минуту, Србија је постигла нови гол и тако избегла пораз.

Поново из корнера, поново главом, само овога пута је стрелац био Бабић.

До краја меча се резутлат није мењао, упркос узбуђењима на обе стране.

Србија је тако дошла до 14. бода и другог места на табели Групе Г, чиме је након 24 године изборила пласман на Европско првенство.

• 19. нов 2023 • 16:53

16:53

Крај меча, Србија иде на Европско првенство!!!

Меч је завршен резултатом 2:2, чиме је Србија изборила пласман на Европско првенство које се игра наредне године.

• 16:33

82' - ГОООЛ! Бабић главом постиже погодак, Србија изједначује на 2:2

Србија поново постиже погодак након прекида, тачније корнера.

Овога пута Бабић је добро скочио и главом проследио лопту у мрежу ривала.

Србија је изједначила на 2:2.

• 16:29

Мађарска води против Црне Горе

У два минута размака, Мађарска преокреће против Црне Горе.

Оба гола постигао је Собослај.

• 16:27

69' - ГОЛ! Бугарска преокреће на 1:2

Бугари су одлично истрчали контру, упослили Десподова, који је матирао Милинковић Савића и донео Бугарској преокрет и вођство.

• 16:26

Мађарска изједначила против Црне Горе

Иако је примила гол од Бугарске, Србији помаже резутлат у Будимпешти, где је Мађарска изједначила против Црне Горе.

• 16:20

62' - Пикси мења, Влаховић је у игри

Селектор Стојковић у игру убацује Душана Влаховића, а из игре излази Филип Ђуричић.

• 16:17

59' - ГОЛ! Бугарска изједначује, Русев је стрелац

"Мирисало" је да ће бити опасно након напада Бугарске у 59. минуту.

Морали су боље да интервенишу дефанзивци Србије, а када то нису урадили, Русев је прецизно шутирао и постигао погодак.

Србија - Бугарска 1:1.

• 16:11

53' - Сјајна одбрана Милинковић Савића

Добар напад Бугарске, након којег је Атанасов натрчао на повратну лопту и снажно шутирао.

Одлично је реаговао Вања Милинковић Савић, а потом је и линијски судија подигао офсајд заставицу.

• 16:03

46' - Настављен је меч