Звезда на крилима Букарија славила против Војводине

Фудбалери Црвене звезде савладали су у Новом Саду екипу Војводине са 2:1 у мечу 16. кола Суперлиге Србије

Није блистала Звезда на "Карађорђу", али је успела да оствари битна три бода на гостовању у Новом Саду.

Захваљујући головима Османа Букарија, актуелни шампион дошао је до 12. победе у 15 одиграних сусрета.

Одлично је гост из Београда отворио меч, пошто је већ у трећем минуту дошао до вођства.

Ђига је упослио брзоногог саиграча, а Букари је ухватио голмана Царевића на спавању, пошто је постигао погодак из тесног угла са десне стране.

Ипак, само десет минута касније, уследио је одговор домаћих.

Након одузете лопте на половини Звезде, Црномарковић је послао лопту кроз одбрану гостију, пронашао Милосављевића, а овај прецизним ударцем матира Глазера.

До краја првог дела утакмице виђен је још један погодак.

Поново је актер био Букари, који овога пута након гужве у шеснаестерцу Војводине, добија пас од Ндиајеа и поново матира Царевића.

Иако је у наредних 60-ак минута виђено доста узбуђења на обе стране, промене резултата није било.

Захваљујући новом тријумфу, Звезда је стигла до 37. бода, што је три мање од лидера Суперлиге, екипе Партизана, који има и меч мање.

Војводина је остала на 22 освојена бода, чиме заузима пето место на табели.