Звездин нападач дао гол и асистирао у квалификацијама за Мундијал

Репрезентација Обале Слоноваче започела је убедљивом победом квалификације за Светско првенство 2026. године против селекције Сејшела - 9:0
Звездин нападач дао гол и асистирао у квалификацијама за Мундијал© Dusan Milenkovic/ATAImages

У убедљивој победи наступио је и фудбалер Црвене звезде Жан-Филип Красо, који је допринео тријумфу голом из пенала и једном асистенцијом.

Красо је на овом мечу одиграо друго полувреме, када је заменио нападача Борусије из Дортмунда Себастијана Алеа.

Але је био стрелац водећег гола, из пенала у 20. минуту, а потом је уследила голеада. Већ до полувремена резултат је био 4:0.

Мрежу Сејшела тресли су Сангаре, Адингра, Фофана, Конате и Траоре у два наврата, и поменути Красо. Звездин нападач је у надокнади времена асистирао Конатеу за коначан резултат.

Поред Сејшела, ривали Обале Слоноваче у групи су Бурунди, Габон, Гамбија и Кенија.