Звезда моћним преокретом разбила Ефес: Недовић покренуо црвено-белу фешту

Екипа Јаниса Сферопулоса је после маестралног другог полувремена стигла до четврте победе у Евролиги ове сезоне
Звезда моћним преокретом разбила Ефес: Недовић покренуо црвено-белу фешту© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Црвене звезде победили су Ефес резултатом 97:83 у мечу 11. кола Евролиге. Звезда сад има скор 4-7, а Ефес 5-6.

После изједначене прве четвртине, у другој је Ефес успео да се одлепи и у једном тренутку стигне до плус девет (49:40).

У трећој деоници Звезда је на крилима огромне подршке са трибина и расположених Немање Недовића и Луке Митровића успела да направи потпуни преокрет и чак поведе седам разлике (70:63).

Звезда је имала плус осам (78:70) на 7.43 пре краја, а меч је дефинитивно решен кад је домаћин повео 84:75 на мање од пет минута пре краја.

Домаће је ка победи предводио Недовић са 23 поена, Митровић је дао 19, Јаго Матеус 15, а Џоел Боломбој 13.
Код Ефеса су најефикаснији били Шејн Ларкин са 21 и Вил Клајбурн са 17 поена, Родриг Бобуа је дао 13, а Мајк Даум 10.

Следеће недеље је на програму дупло коло, а Звезда у среду гостује Валенсији, а у петак Басконији.

• 1. дец 2023 • 21:58

21:58

Велика победа Звезде - 97:83!

Какво маестрално друго полувреме су црвено-бели одиграли, радили су све готово перфектно, а покретач свега тога био је Немања Недовић са чак 14 поена у трећој деоници.

Након тога су и остали играчи Звезде добили на самопоуздању, примили само 34 поена у другом полувремену, чиме су стигли до четврте победе у Евролиги ове сезоне.

• 21:49

Звезда има "плус 11"

Снажно, ауторитативно закуцавање Боломбоја после додавања Јага и то је 88:77 за црвено-беле на два и по минута до краја меча.

Све раде како треба домаћи играчи у другом полувремену.

• 21:43

Звезда води 84:75!

Стефан Лазаревић погађа тројку на 4:45 до краја утакмице и повећава предност Звезде на до сада максималних девет поена!

После тога и Боломбој рампом зауставља напад Ефеса за узаврелу атмосферу у Арени!

• 21:35

Највећа предност Звезде - 78:70!

Сјајни сада минути за Мајка Тобија који прво закуцава после промашене тројке Лазића, а онда закуцава и после магичне асистенције Теодосића.

Морају Турци одмах то да "секу" тајм-аутом, пошто су домаћи отворили ову четвртину серијом 6:0 у првих два минута и 15 секунди игре.

• 21:28

Крај треће четвртине - 72:70 за Звезду

Ова деоница припада Звезди 29:21, али је то у једном тренутку било и значајно убедљивије. Ипак, после нестварне серије Недовића и чак 14 убачених поена у овој четвртини, мало се и Ефес консолидовао.

У финишу неколико напада Звезде је Нејпир протраћио, па тако црвено-бели са два поена предности дочекују последњу четвртину.

• 21:18

Страшна серија Недовића, Звезда води 68:61!

Немања Недовић је убацио чак 12 поена у трећој четвртини, а још су преостала четири минута! Нова његова тројка, након што је тражио лопту у руке и да одигра напад без помоћи саиграча.

Препун је самопоуздања у овим тренуцима, а навијачи Звезде су зато све бучнији.

• 21:12

24' - Тројка Недовића за 58:59

Увек је запаљива атмосфера у Арени када црвено-бели погоде за три поена, а Немања Недовић је овог пута то учинио тако да смањи предност Ефеса на минимум.

Чак 12 поена Звезде у раној фази четвртине, остаје да се види хоће ли моћи да наставе у том ритму.

• 20:48

Крај друге четвртине - Ефес води 49:43

Држала се Звезда до два минута пре краја полувремена, а онда је Ефес ушао у серију 7:0. Ипак, тројка Теодосића преко руке на три секунде пре краја спустио је заостатак на шест поена.

Није ово било идеално прво полувреме, али вођени Луком Митровићем са 12 поена, црвено-бели се још увек држе. Ипак, чак 49 допуштених поена је нешто што ће у наставку морати да се промени.

• 20:34

16' - Свеприсутни Митровић!

Звезда води 36:35, након промашене тројке Боломбоја, успева Лука Митровић да украде лопту између два играча Ефеса и да после скока у нападу забележи поене.

Ипак, Звезду доста мучи Шејн Ларкин који је већ убацио три тројке вечерас.

• 20:26

14' - И даље егал (27:29)

Звезда је већ испунила бонус у другој четвртини и то није добро, као ни то што Тоби има две личне грешке.

Ипак, тројка Теодосића је значила, али поново домаћи улазе "жуте минуте" када не успевају да у неколико напада заредом стигну до поена.