Српски кошараш Никола Јокић, потпуно неочекивано и бизарно искључен је са меча Чикага и Денвера у НБА лиги. Нагетси су и без свог најбољег играча успели да славе у Илиноју са 114:106
"Шта се управо десило" - Јокић бизарно искључен са меча, Денвер славио и без СрбинаGetty © Michael Reaves

Памтиће Никола Јокић овогодишње гостовање у Чикагу, али не по добром, већ по потпуно шокантном моменту.

Наиме, Денвер је одлично отворио меч против Булса и након 10 минута имао предност 32:25.

Никола је имао нешто "тишу" утакмицу, пошто је после прве четвртине имао тек четири поена.

Чикаго је у другој деоници кренуо у преокрет, а велику игру играо је невероватан потез судија.

У самом финишу друге четвртине, српски кошараш је кренуо на кош противника и промашио је полагање уз контакт са Вучевићем.

Судије нису свирале ништа, па је Јокић ушао у расправу са њима док је трчао назад у одбрану.

По мишљењу судија, то је било довољно да се Србину покажу две техничке грешке и самим тим је Јокић био избачен са меча.

Центар Нагетса, тренер гостију, али и сви присутни у "Јунајтед центру", остали су шокирани.

Чак ни то није спречило екипу Денвера да у преосталом делу сусрета буде бољи тим и упише победу.

Најефикаснији у редовима победника био је Џексон са 25 поена, а пратио га је Портер Џуниор са 17.

Никола је меч завршио са четири поена, девет скокова и шест асистенција.