Храбра Звезда показала зубе прваку Европе - Сити однео бодове са "Маракане"

Екипа Барака Бахара је тако завршила учешће у најјачем фудбалском такмичењу са једним бодом из шест одиграних мечева
Храбра Звезда показала зубе прваку Европе - Сити однео бодове са "Маракане"Getty © Srdjan Stevanovic / Stringer

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Београду од екипе Манчестер Ситија резултатом 3:2 (1:0) у мечу последњег, шестог кола групе Г Лиге шампиона.

Голове за Црвену звезду постигли су Ин Бом Хванг у 76. и Александар Катаи у 91. минуту. Код гостију, у листу стрелаца уписали су се Мика Хамилтон у 19, Оскар Боб у 62. и Калвин Филипс у 85. минуту из пенала.

Звезда је помало олако примила први гол, а потом је успевала да одржи прикључак. Ипак, у другом полувремену се нису предавали чак ни када је Боб соло продором донео прваку Европе двоструко веће вођство.

Прво је Ин Бом Хванг матирао голмана Ортегу за повратак наде и велику енергију у игри црвено-белих. Дефанзивац Насер Ђига је направио грешку и скривио пенал само девет минута касније, након чега је било јасно да ће Сити однети сва три бода из Београда.

Упркос томе, Звезда је успела да додатно побољша утисак, пошто је на центаршут Хванга из корнера највиши у скоку био Александар Катаи, који је тако у надокнади времена поставио коначан резултат.

Манчестер сити је групну фазу такмичења у Лиги шампиона завршио на првом месту на табели са 18 бодова, док је Црвена звезда последња са једним бодом. Утакмици на стадиону "Рајко Митић" у Београду присуствовало је нешто мање од 50.000 навијача.

• 13. дец 2023 • 20:40

20:40

Крај утакмице: Црвена звезда - Манчестер сити 2:3

Крај узбудљиве утакмице на стадиону "Рајко Митић", а Манчестер сити завршава групну фазу са свих шест бодова и максималних 18 бодова.

Црвена звезда се одлично борила, два пута успевала да смањи заостатак против првака Европе, али на крају са само једним бодом завршава такмичење у овој сезони Лиге шампиона.

• 20:35

90+1' - Гол, Звезда смањује на 2:3!

Александар Катаи је стрелац после корнера са леве стране. Центрирао је Хванг, а Катаи је био највиши у скоку и тек сада је велика штета за онај пенал који је Ђига малочас скривио на другој страни.

Резултат је 2:3 за актуелног првака Европе, али Звезда је оставила одличан утисак у другом полувремену.

• 20:29

85' - Гол, Манчестер сити води 3:1

Стрелац је Калвин Филипс из пенала, пошто је лопту послао у једну страну гола Звезде, а голмана Глазера у другу. Штета за црвено-беле који су били у налету после постигнутог поготка.

• 20:28

83' - Пенал за Манчестер сити

Ђига је фаулирао Хамилтона и ту није било дилеме - Манчестер сити добија шансу за трећи гол на мечу.

• 20:20

76' - Гоооол, Звезда смањује на 1:2!

Ин Бом Хванг постиже гол и смањује предност Манчестер ситија!

Звезда стиже до гола против првака Европе након одличне акције Хванга и Букарија, а Корејац лако матира Ортегу!

• 20:14

70' - Статива за Звезду!

Одлична транзиција Звезде након украдене лопте, Букари је послао правовремени пас за Јована Мијатовића, а талентовани нападач успева да погоди само стативу гола Ситија након чега лопта одлази у гол-аут.

• 20:06

62' - Гол, Манчестер сити води 2:0!

Оскар Боб је све сам урадио - соло продор младог играча Ситија, вукао је лопту 15-ак метара, пребацио се потом на јачу леву ногу и прецизно гађао даљи угао гола Звезде.

Прелако је Сити дошао до другог гола...

• 20:01

Бахар мења три играча Звезде

Трострука измена у Звезди - на терену су Владимир Лучић, Јован Мијатовић и Александар Катаи.

Из игре су изашли Олањинка, Ндијае и Канга.

• 19:55

51' - Најбоља шанса за Звезду!

Букари је побегао по десној страни, успео да издржи притисак Џона Стоунса, а након центаршута је полуволеј ударцем са око осам метара снажно шутирао Ндијае, али рефлексом Ортега успева да одбрани ударац.

Након тога и Канга са дистанце шутира у наставку истог напада, али Ортега и тада одлично реагује.