Звезда зна како против Макабија, нова победа црвено-белих

Кошаркаши Црвене звезде савлдали су у Београду екипу Макабија са 98:92 у мечу 16. кола Евролиге

Звезда је успела да се врати на победнички низ, пошто је у Београду као "гост" савладала Макаби.

Меч у дворани "Алексаднар Николић" протекао је потпуно у знаку српске екипе, која је након уводних пар минута, била веома расположена, поготово нападачки.

Иако је Макаби боље отворио меч, Звезда је имала брз и енергичан одговор.

Како је време одмицало, српски тим је играо све боље и то се одражавало на резултат.

Почело је са Лазићевом одбраном, а наставило се одличним решењима и погоцима у нападу.

Прва деоница завршена је нерешним резултатом, да би почетком друге, црвено-бели стекли осетнију предност.

Погађали су редом Теодосић, Недовић, Боломбој и на крају Тоби и Ханга.

Теодосић је у неколико наврата демонстрирао своју „магију“, док је словеначки центар играо своје најбоље полувреме у дужем временском периоду.

Макаби је тек на моменте успевао да дође до нешто боље игре, али је Звезда лако враћала разлику на осетнију бројку, која је варирала између осам и 11 поена у првих 20 минута кошарке.

Ситуација се није мењала ни у трећој и четвртој четвртини.

Рокас Гедраитис демонстрирао је своје поентерске способности у трећој деоници, пошто је убацио чак 16 поена у поменутом периоду.

Имала је Звезда одговор за сваки Макабијев покушај да се резултатски врати у меч.

Када год би покушали гости преко Брауна или Ниба да се приближе, црвено-бели би направили нову серију добрих потеза и поена и тако повећали предност.

Максимална предност у корист српског тима била је 18 поена, колико је износило почетком последње четвртине.

Израелци су успели да смање на шест поена у једном тренутку, али не и озбиљније да угрозе победеу српског тима.

Звезда је дошла до 11. победе у 19 међусобних мечева са "поносом" Израела, а занимљиво је да је ово био шести везани тријумф црвено-белих.

Црвена звезда стигла је до шесте победе у 16 одиграних мечава, док је Макаби уписао седми пораз.

Наредни меч, тим са Малог Калемегдана игра против Панатинаикоса у гостима, док Макаби гостује у Каунасу код Жалгириса.

• 21. дец 2023 • 22:05

22:05

Крај меча: Макаби - Црвена звезда 92:98

Црвена звезда је уписала и шести везани тријумф над Макабијем.

• 21:51

35' - Звезда одржава двоцифрену предност

Иако Макаби покушава да направи серију и ухвати резултатски заостатак, Звезда успева да одржи двоцифрену предност.

На пет минута до краја меча, српски клуб води 12 поена - 89:77.

• 21:30

Крај треће четвртине: Макаби - Црвена звезда 65:77

Наставио је српски клуб са одличном кошарком и у трећој деоници.

Водила је Звезда у пар наврата и са 16 поена и делује да има потпуну контролу над ривалом.

Трећу четвртину обележио је Рокас Гедраитис, који је убацио чак 16 поена.

• 21:17

25' - Гедраитис сада у серији, Звезда има +16

Чак 13 поена постигао је Литванац у трећој деоници, а Црвена звезда повећава предност на 19 поена.

• 21:10

22' - 6:0 Звезде на старту треће четвртине

Наставља да се игра кошарке Милош Теодосић, који прво погађа тројку, а потом разиграва Гедраитиса за 2+1.

Серијом 6:0 за 40 секунди у наставку, Звезда стиче највећу предност на мечу - 57:42.

• 21:10

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 20:53

Полувреме: Макаби - Црвена звезда 42:51

Тројком Ханге у последњој секунди, Звезда комплетира одлично прво полувреме, па ће на паузу да оде са девет поена предности.

Теодосић и Тоби су веома расположени, што се показује и у статистици. Српски плејмејкер има 15 поена, а словеначки центар 12.

Џош Нибо је са 12 поена најефикаснији у редовима Макабија, док Лоренцо Браун има осам.

• 20:38

15' - Макаби одговара и смањује разлику

Везују Израелци пет поена и тако поново хватају прикључак. Имала је Звезда 11 поена предности, а сада води 34:29.

• 20:34

13' - Тоби у серији, Звезда има двоцифрено вођство

Звезда погађа нову тројку и поново је то Мајк Тоби.

Црвено-бели стичу двоцифрено вођство - 34:23.

• 20:29

12' - Звезда "распуцана", води 31:23

Тројке за Звезду редом погађају Недовић, Боломбој и Тоби па српски тим стиче највећу предност на мечу - 31:23.

Црвено-бели у другој деоници воде 11:3.