Богданова Атланта победила пред Нову годину, Мицићева Оклахома наставила да меље

Новогодишњи празници не значе и паузу за најбоље кошаркаше на свету, а капитен Србије је замало Нову дочекао на терену
Богданова Атланта победила пред Нову годину, Мицићева Оклахома наставила да мељеGetty © Tanjug/AP Photo/Jose Luis Magana

Кошаркаши Атланте савладали су као гости Вашингтон и тако прекинули серију од четири узастопна пораза.

Хокси су тријумфовали резултатом 130:126, уз солидну представу Богдана Богдановића.

Капитен Србије је на паркету провео 27 минута и за то време постигао 12 поена и имао по један скок и асистенцију.

Бодан се у последње време мучи са процентима шута, погодио је само пет шутева из 19 покушаја, док је за три поена имао учинак 1/8.

"Јастребове" је предводио Треј Јанг са 40 поена и 13 асистенција.

На другој страни, доминирао је Кајл Кузма са 38 поена и осам ухваћених лопти, док је одличан био Дени Авдија који је имао дабл-дабл (17 поена и 12 скокова).

Атланта је остала 11. на Истоку са 13 победа и 19 пораза, док је Вашингтон претпоследњи са скором 6-26.

Оклахома, за коју играју двојица српских репрезентативаца, наставила је да меље и једна је од најбољих екипа ове сезоне.

Тандер је победио Бруклин 124:108, а српски плејмејкер Василије Мицић добро је искористио шансу.

Он је одиграо 12 минута и постигао два поена (1/1 шут из игре), уз четири асистенције и три скока.

Алексеј Покушевски је цео меч посматрао са клупе.

Оклахома је на другој позицији Западне конференције са 22 тријумфа и само девет неуспеха.

Победе у новогодишњој ноћи остварили су Њу Орлеанс пеликанси, Бостон селтикси, Сакраменто кингси и Финкс санси.