УЖИВО: Реми Велса и САД, Холандија сигурна, Енглези моћни

Другог дана на Светском првенству у Катару, Енглеска је декласирала Иран са 6:2. Холандија у завршници меча дошла до победе над Сенегалом - 2:0. САД и Велс одиграли 1:1.

Данашњи резултати у Катару

У првом мечу дана, Енглеска је декласирала Иран са 6:2.

На терен су потом истрчали фудбалери Сенегала и Холандије, а меч је одлучен у завршници меча - Холандија је победила Сенегал са 2:0.

У последњем мечу, Велс и САД су одиграли нерешено 1:1.

Крај меча

Утакмица се завршила резултатом 1:1.

90` Чак девет минута надокнаде!

Играће се још девет минута.

89` Добар напад Велса

Џонсон је истрчао по десном боку а потом шутирао из трка, али право у голмана САД.

82` ГОЛ! Бејл је сигуран

Бејл је рутински извео пенал, Велс долази до изједначења.

80` Пенал за Велс!

Зимерман је срушио Бејла, Велс има огромну шансу да дође до изједначења.

65` Две велике шансе за Велс!

После прекида и велике гужве, Дејвис је покушао главом, али је Тарнер сјајно реаговао и сачувао гол.

Уследио је корнер, а онда је Мур још бољу шансу имао, али је главом шутирао преко гола.

61` Све јачи притисак Велшана

Велс игра све боље, напада све озбиљније, али Американци за сада играју одлично у дефанзиви.

52` Велс изгледа боље у наставку

Још увек Велс тражи своју игру, али екипа делује одлучније у наставку меча.

46` Настављен је меч

Чека се другачији Велс у наставку.

Полувреме

Крај првог дела игре.

45` Још четири минута игре

Играће се још четири минута у првом делу.

Американци играју стрпљиво и без срљања, мирно чекају полувреме.

36` ГОЛ! Веа је стрелац

Сјајан напад САД, Пулишић је проиграо Веу, који хладнокрвно смешта лопту у гол.

34` Корнер за САД

Пулишић је извео корнер, али је Велс отклонио опасност.

21` Иницијатива САД, Велс се мучи

Селекција САД има више лопту у ногама, делује као бољи тим на терену.

Велшани се муче да изнесу лопту са своје половине и организују напад.

14` Запретио је Велс

Ампаду је шутирао са дистанце, али није био прецизан.

Прва претња Велшана.

9` Притиска САД, две шансе заредом

Веа је послао оштру лопту пред гол Велса, Хенеси је сачувао мрежу од својих дефанзиваца који су несмотрено реаговали.

У наставку акције је покушао Сарџент главом, али је погодио стативу.

1` Почео је меч

Први напад има селекција САД.

Познати су састави тимова:

Следи дуел САД и Велса

За крај дана, љубитеље фудбала очекује затварање првог кола у оквиру групе Б.

Сједињене Државе играју против Велса, који први пут учествује на Мундијалима још од 1958. године.

Далеко највише у њиховом тиму се очекује од прве звезде Герета Бејла, док је остатак тима пун играча познатих са премијерлигашких терена.

Са друге стране, Американци су пропустили турнир у Русији пре четири године и сада желе да оставе трага у Катару. Ради се о младом тиму Грега Берхалтера, а евентуална победа на старту турнира могла би да их "једном ногом" одведе у осмину финала.

Крај меча

Холандија је дошла до победе.

90+9` ГОЛ! Класен ставља тачку

мемфис је шутирао, Менди одбио лопту, а на њу је натрчао Класен и сместио у мрежу.

84` ГОЛ! Холандија у завршници долази до гола

Савршена визија Френкија Де Јонга, потом одлично додавање и Коди Гакпо главом смешта лопту у мрежу.

72` Сенегал све опаснији

Феноменалан напад Сенегала, Сар је оставио лопту за Геја на ивици казненог простора, овај силовито шутирао, али је Ноперт још једном био на висини задатка.

65` Сјајан ударац Дије

Брз напад Сенегалаца, Дија је прецизно и снажно шутирао из окрета, у сам угао, али је Ноперт одбранио и сачувао мрежу.

53` Ван Дајк озбиљно прети после прекида

Високо је скочио дефанзивац Ливерпула, шутирао главом после корнера, али изнад гола.

Била је ово добра прилика за "лале".

46` Настављена је утакмица

Сенегал има лопту.

Полувреме

Мирују мреже после 45 минута.

40` Добар шут Бергујса

Бергујс је шутирао са дистанце, било је близу гола...

18` Поново су се Холанђани прекомбиновали

Још један добар напад Холандије, Де Јонг је могао да шутира, али је кренуо да дрибла, па изгубио лопту.

17` Покушај Блинда

Пробао је Блинд главом после убацивања са десне стране, али је лоше шутирао.

9` Леп шут Сара

Исмаила Сар је шутирао са дистанце, тик изнад пречке.

8` Прете и Сенегалци

Каснио је Сисе на убачену лопту, могло је бти опасно.

4` Феноменална прилика за "лале"

Одличан напад Холанђана, али Гакпо није шутирао из добре позиције, већ је пробао да упосли Бергвајна, али је био непрецизан.

Холандија има први напад.

Познати су састави:

Следи меч Холандије и Сенегала

Овај меч се може сматрати дербијем дана.

Ради се о мечу групе А, а то су уједно и два тима од којих се највише очекује у тој групи.

Сенегалци су прваци Африке, али у свом тиму неће имати Садија Манеа, повређену звезду која је уједно и најбољи играч Африке.

Холанђани Луја ван Гала ће желети то да искористе, а биће интересантно видети у ком саставу ће почети меч, имајући у виду да је славни стручњак познат по храбрости да начини неочекиване потезе.

Крај меча: Енглеска - Иран 6:2

Чак осам голова у првом мечу групе Б, у којем је Енглекса декласирала Иран са 6:2.

90' +12' - ГОЛ! Иран поставља коначних 6:2

Тареми је савладао Пикфорда, те тако поставио коначних: Енглеска - Иран 6:2.

90' +11' - Пенал за Иран

Након слободног ударца Ирана, Стоунс је направио фаул у свом шеснаестерцу, а бразилски судија показао је на белу тачку.

90' - ГОЛ! Грилиш ставља тачку на меч - 6:1

Побегао је Вилсон одбрани Ирана, потом несебично одложио лопту за Грилиша, који није имао тежак задатак да постигне гол и донесе Енглеској више него убедљивих 6:1.

71' - ГОЛ! Рашфорд повећава на 5:1

Ни 30 секунди по уласку у игру, Маркус Рашфорд је одлично утрчао, добио лопту од Кејна, избацио чувара из игре и послао лопту у мрежу. Три контакта са лоптом била су му потребна да постигне гол.

65' - ГОЛ! Иран смањује на 4:1, мајсторија Таремија

Прва права прилика за Иран на мечу, претворена је у гол. Стрелац је ко други него Меди Тареми, који је из "прве" закуцао лопту од пречку у гол Енглеске. Иран смањује на 4:1.

62' - ГОЛ! Сака постиже нови гол, Енглеска води са 4:0

Мајсторија фудбалера Арсенала, који је након неколико дриблинга, направио простор за ударац унутар шеснаестерца и левом ногом послао лопту у мрежу ривала.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме, нема промена у саставима.

Полувреме: Енглеска - Иран 3:0

Након првих 45 минута, головима Белингема, Саке и Стерлинга, селекција Енглеске води са 3:0 против Ирана.

45' - ГОЛ! Већ је 3:0 за Енглеску

Овога пута "горди албион" гол постиже након добре транзиције, Белингем за Кејна, који правовремено проналази Стерлинга, а овај из прве "закуцава" лопту у мрежу Ирана.

43' - ГОЛ! Сака тресе мрежу за 2:0

Енглеска до гола долази након прекида, пошто је након корнера добро скочио Мегвајер, који је одложио лопту за Саку, а овај прецизним ударцем матира голмана Ирана и постиже погодак.

35' - ГОЛ! Енглеска води, Белингем је стрелац

Исплатила се боља игра Енглеске, која овога пута материјализује изгледну позицију и постиже гол. Поново су брзо разменили додавања и освојили простор на противничкој половини, Стерлинг је одложио лопту до Шоа, овај упутио прецизан центаршут ка Белингему, који прецизно гађа главом и постиже гол.

32' - Мегвајер погађа пречку

Најближи голу, Енглези су били у 32. минуту након прекида, када је Мегвајер одлично скочио, шутирао главом ка голу ривала, али је пречка била савезник Ирана.

Остаје 0:0.

30' - Најбоља шанса на мечу, остаје 0:0

Одличан напад Енглеза у 30. минуту, пошто су кроз три додавања разбили редове одбране Ирана. Уследио је центаршут Саке ка Маунту, који је шутирао мало поред гола.

9' - Судар главама, голман Ирана мора ван терена

Након центаршута Трипијеа са десне стране, голман Ирана жестоко се сударио главом са саиграчем, након чега је остао да лежи на земљи.

Забринути су били навијачи и селектор Ирана, пошто се Беиранванду више од пет минута указивала лекарска помоћ.

Покушао је чувар мреже да настави меч, али је убрзо био приморан да затражи измену. Највероватније је у питању потрес мозга.

Селектор Кеирош је реаговао, уместо Беиранванда, у игри је Хосеини.

4' - Енглези траже пенал

Након корнера за Енглеску, пао је у шеснаестерцу ривала Хари Мегвајер, који је био у правом рвачком дуелу са противничким фудбалером.

Судија је консултовао ВАР собу, након чега је означио да се игра настави.

1' - Почео је меч

Главни арбитар Рафаел Клаус из Бразила, означио је почетак меча.

Навијачи улазе на стадион, Мегвајер мета и једних и других

Велики број навијача обе селекције је увелико на "Калифа Интернационалном стадиону", али како преносе бројни светски медији, дошло је до проблема око очитавања карата, па још увек нису ушли сви који имају карту за овај меч.

"Мета" како навијача Ирана, тако и Енглеске, јесте дефанзивац "троглавог лава" Хари Мегвајер.

Познати састави тимова:

Енглеска: Пикфорд, Шо, Мегвајер, Џоунс, Трипије, Рајс, Белингем, Маунт, Сака, Стерлинг, Кејн.

Иран: Беиранванд, Мохамади, Хосеини, Чешми, Поуралиганџи, Мохарами, Карими, Хаџи Сафи, Ноуролахи, Јаханбахш, Тареми.

Енглези на првом испиту

Први меч у групи Б доноси сусрет Енглеске и Ирана.

Селекција Герета Саутгејта је фаворит за прво место у групи, али азијски противник би могао да буде интересантан ривал.

Иран је навикнут на услове за игру у овом крају света, а искусни Карлос Кеирош је са њима лагано прошао кроз азијске квалификације.

Ипак, предвођени Харијем Кејном, Енглези ће све осим три бода сматрати неуспехом.

Не може без скандала

Седам репрезентација учесница планирало је да наступи на Мундијалу са капитенским тракама које промовишу ЛГБТ права, али је ФИФА донела одлуку да ће такве потезе кажњавати!

Наиме, неколицина селекција, предвођене Енглеском, Немачком и Холандијом, планирале су да успротиве забрани ФИФА да носе капитенске траке са натписом "One Love", а које означавају пружање подршке припадницима ЛГБТ популације.

Око тога су се буниле и селекције Швајцарске, Данске, Велса и Белгије, али сада је стигла јасна порука ФИФА - ко буде носио такве капитенске траке, тај играч биће кажњен. Светски медији претпостављају да би могло да се ради о казни жутим картоном за капитене који остану при својој одлуци.

Стигла је и прва потврда о промени одлуке, пошто су из кампа Холандије и Енглеске потврдили да њихови капитени неће носити поменуту траку.

Други дан доноси три утакмице

За разлику од првог, други дан на Светском првенству доноси три, куд и како, занимљивије утакмице.

У питању су два дуела групе Б, као и један дуел групе А.

Програм отварају Енглеска и Иран од 14.00, потом следи дуел Сенегал - Холандија, заказан за 17.00, док ће последњи на терен изаћи САД и Велс, који се састају од 20.00 часова по средњеевропском времену.

Узбудљиво од самог старта

После више од четири године чекања, Светско првенство у Катару је стартовало, а првог дана турнира имали смо прилике да видимо победу Еквадора 2:0 против домаћина, али и дебитанта на Мундијалима.

Више него занимљиво је било првог дана на првенству. Од спектакуларног отварања, преко чудног офсајда, два гола Валенсије, победе Еквадора, пораза домаћина, до раног напуштања стадиона навијача Катара.