Бледа Холандија у финишу до победе над Сенегалом

Репрезентација Холандије савладала је Сенегал са 2:0 у првом колу групе А на Светском првенству у Катару.
Бледа Холандија у финишу до победе над СенегаломGetty © Stuart Franklin

Холандија је до победе у Дохи над Сенегалом дошла у завршници, на мечу у којем нимало није блистала.

Многи су видели Холандију као фаворита из сенке на овом Мундијалу, али ће, сасвим сигурно, променити мишљење након првог дуела.

Фаворизована Холандија је играла против Сенегала, шампиона Африке у чијем тиму нема повређеног Садија Манеа, и добрих 80 минута није озбиљно запретила противнику.

На старту меча се видела жеља и идеја у редовима "лала", али је Сенегал брзо узвратио и на моменте контролисао игру.

Када су сви помислили да ће ово бити први сусрет без голова на овом Мундијалу, Холанђани су преломили меч.

Френки де Јонг је послао савршену лопту пред Мендијев гол, Коди Гакпо је високо скочио и сместио главом лопту у мрежу.

Дави Класен је у деветом минуту судијске надокнаде ставио тачку на меч и потврдио победу Холандије.