Вини се играо са Барсом, Реал понизио ривала и освојио Суперкуп Шпаније

Фудбалери мадридског Реала освојили су Суперкуп Шпаније, пошто су у Ријаду победили Барселону са 4:1
Вини се играо са Барсом, Реал понизио ривала и освојио Суперкуп ШпанијеGetty © Yasser Bakhsh

Мадридски Реал је освојио Суперкуп Шпаније, доминантном и моћном игром у финалу против љутог ривала - Барселоне.

Завршница Суперкупа се играла у Саудијској Арабији, а Реал ће из Ријада однети трофеј у Мадрид.

Није било превише неизвесности, пошто је Реал већ у првом полувремену декласирао Барсу.

После седам минута игре, Винисијус је умакао задњој линији Барселоне, заобишао голмана и сместио лопту у мрежу.

Три минута касније, Бразилац је поново постигао гол и удвостручио предност. Родриго је сада умакао одбрани, сервирао лопту сународнику, а Винију није било тешко да је спроведе у мрежу.

Наду гостима, на тренутак, донео је Роберт Левандовски, лепим и прецизним ударцем у 33. минуту.

Ипак, само шест минута касније ту наду убио је Винисијус, који је са беле тачке комплетирао хет-трик, већ у првом полувремену.

Играо се 64. минут када је Реал дошао до новог гола, а сада се у стрелце уписао Родриго.

Барселони је било теже да се врати у меч, пошто је Араухо искључен у 71. минуту.

У репризи прошлогодишњег финала, Реал се осветио Барселони за пораз и дошао до 13. трофеја у историји такмичења. Испред је само Барса, са једним више.