Барса оправадала статус фаворита - "Ел класико" у финалу Суперкупа Шпаније

Фудбалери Барселоне савладали су екипу Осасуне са 2:0 у мечу полуфинала Суперкупа Шпаније
Барса оправадала статус фаворита - "Ел класико" у финалу Суперкупа ШпанијеGetty © Yasser Bakhsh

"Блауграна" је након дужег времена, напокон оправдала статус фаворита и одиграла меч у којем је била за класу бољи клуб од противника.

Такође, први пут од дуела са Антверпеном (септембар прошле године) је славила са два гола разлике.

Ћавијеви изабраници савладали су Осасуну са 2:0, головима Левандовског и младог Јамала.

На полувреме у Ријаду се отишло без постигнутих голова, али су каталонци славили погоцима у 59. и 93. минуту.

Победом над Осасуном, Барса се пласирала у финале Суперкупа Шпаније.

Противник у утакмици за пехар, биће им љути ривал, екипа Реал Мадрида.

"Лос бланкоси" су у првом полуфиналу, елиминисали Атлетико Мадрид са 5:3, након продужетака.

Биће то реванш прошлогодишњег финала, које је Барселона добила са 3:1, што је био први трофеј од како је Ћави сео на клупу екипе у којој је провео већи део каријере.