Фудбалери Реал Мадрида пласирали су се у финале Суперкупа Шпаније, пошто су након продужетка савладали градског ривала, екипу Атлетика са 4:3
Невиђени спектакл у Ријаду - осам голова и победа Реала над Атлетиком након продужетакаGetty © Yasser Bakhsh

Свега је било у дуелу мадридских тимова у полуфиналу Суперкупа Шпаније.

Прави фудбалски спектакл приредили су Реал и Атлетико на стадиону у Ријаду у Саудијској Арабији.

Пословично ове две екипе не играју мечеве са много голова, али то овога пута није био случај.

Екипе су се смењивале у вођству читав меч, а колико је занимљиво било полуфинале, говори и чињеница да је победник био познат тек након продужетка.

Већ у шестом минуту, Атлетико је повео голом Ермоса, на асистенцију Гризмана.

Реал је у размаку од девет минута успео да направи преокрет.

Играо се 20. минут, када је Ридигер изједначио, а у 29. је Менди погодио за 2:1 за "Лос бланкосе".

До краја првог дела меча, виђен је још један погодак и то спектакуларан, који је постигао Гризман у 37. минуту.

Друго полувреме донело је нова узбуђења, а у 78. минуту је Ридигер поново био стрелац, али овога пута аутогола.

Атлетико је водио са 3:2, али је њихово славље и предност трајала само седам минута.

Карвахал је након "карамбола" у противничком шеснаестерцу, успео да постигне погодак у 85. минуту и тако донесе изједначење, испоставиће се и продужетке.

У додатних пола сата фудбала, Атлетико је посустао и поклекао пред градским ривалом.

У 116. минуту, центаршут Карвахала је главом захватио Хоселу, али је лопта у мрежу "јорганџија" отишла након несрећене интервенције Савића.

Последњи напад на мечу, донео је излазак голмана Облака у шеснаестерац Реала, а након што се "краљевски клуб" одбранио после корнера, Дијаз је истрчао на противничку половину, стигао до лопте пре голмана Атлетика и погодио небрањену мрежу.

Реал се победом од 5:3 пласирао у финале Суперкупа Шпаније, где ће играти са бољим из дуела Барселоне и Осасуне.