Фудбалери Арсенала одиграли су најбољи меч сезоне и декласирали у гостима Вест Хем са 6:0
Упозорење за Ливерпул и Сити: Арсенал растурио Вест Хем и поручио да не одустаје од тркеGetty © Justin Setterfield

После тријумфа над Ливерпулом у дербију, Арсенал је одиграо још један невероватан меч којим поручује да не посустаје у шампионској трци.

Арсенал је гостовао у комшилуку, а већ после 45 минута је обезбедио победу над "чекићарима".

Главну улогу у декласирању Вест Хема имао је управо бивши играч "чекићара" - Деклан Рајс.

Он је у 32. минуту уписао прву асистенцију, пошто је проиграо Салибу, а дефанзивац пронашао пут до мреже.

У 41. минуту је Букајо Сака са беле тачке дуплирао предност, а Рајс је други пут асистирао у 44. минуту, када се у стрелце уписао Габријел.

У надокнади првог дела, у стрелце се уписао и Тросар, за великих 4:0.

Сака је други гол постигао у 63. минуту, а три минута касније је сјајну игру Рајс крунисао прелепим голом са дистанце.

Арсенал је овом победом дошао до 52. бода.

Први је Ливерпул са 54, Сити има 52, али и меч мање од "редса" и "тобџија".

Вест Хем је осми са 36, али је питање каква је судбина Дејвида Мојса након овог тешког пораза.