Америка изгубила у кошарци од Кубе – и то први пут у историји!

Велико изненађење се догодило у другом колу квалификација за ФИБА Америкуп
Америка изгубила у кошарци од Кубе – и то први пут у историји!© FIBA

Кошаркашка репрезентација САД поражена је од Кубе са 81:67 и то је прва, историјска победа ове селекције над Американцима.

У Хавани је дошао резервни састав Америке, претежно су наступили играчи из развојне лиге, а није било чак ни селектора Стива Кера.

"Дрим тим" се спрема за Олимпијске игре и тек ћемо тада видети оне најбоље из НБА, а до такмичења у Паризу неки други момци ће морати да обезбеде пласман на континентални шампионат.

Да би на овом мечу могло да дође до изненађења било је јасно после прве четвртине у којој су Кубанци доминирали – добили су тај део игре са 26:10 и најавили тријумф.

Гостујући играчи су успели да се врате, али је домаћин у другом полувремену поново нокаутирао победника и дошао до историјског тријумфа.

Репрезентација САД и Кубе, које сада имају по једну победу и пораз, налазе се у групи Д, заједно са Бахамима и Порториком.