Драма у Лондону, Челси у надоканди до полуфинала ФА Купа

Фудбалери Челсија пласирали у се у полуфинале ФА купа, пошто су на свом терену савладали Лестер резултатом 4:2
Драма у Лондону, Челси у надоканди до полуфинала ФА КупаGetty © Mike Hewitt

Челси је после првог полувремена водио 2:0, пошто су голове за лондонски клуб постигли Марк Кукуреља у 13. минуту и Кол Палмер у првом минуту надокнаде.

Могла је предност "плаваца" да буде и убедљивија, али Рахим Стерлинг није искористио пенал за Челси у 26. минуту.

Лестер се побринуо за то да не напусти Лондон без борбе.

Аутоголом Аксела Дисасија, Лестер је смањио у 51. минуту, а на 2:2 је изједначио Стефи Мавидиди у 62. минуту.

Ипак, Лестер је у 73. минуту остао са играчем мање, пошто је искључен Дојл,

Челси је то искористио, па је до победе стигао у финишу меча. Победу лондонском тиму донели су Карни Чуквуемека у другом минуту надокнаде и Нони Мадуеке у осмом минуту надокнаде.

Пласман у полуфинале ФА купа изборили су Манчестер сити и Ковентри, а у последњем четвртфиналном мечу играју Манчестер јунајтед и Ливерпул.