Утакмица године - Ливерпул и Сити пружили све што фудбал може да пружи!

Фудбалери Ливерпула и Манчестер ситија одиграли су утакмицу године. Дерби, не само Премијер лиге, већ и модерног фудбала, завршен је без победника - 1:1
Утакмица године - Ливерпул и Сити пружили све што фудбал може да пружи!Getty © Michael Regan

Најузбудљивија и најбоља утакмица ове године, одиграна је у Ливерпулу, а приредиле су је две најмоћније екипе данашњег фудбала - Ливерпул и Манчестер сити.

Улог је био огроман, мало је остало до краја шампионата, а управо су ова два тима главни конкуренти (уз Арсенал) за титулу.

Пред меч је била јасна ситуација - Арсенал је био први са 64 бода, Ливерпул је имао 63, а "грађани" један мање.

Ливерпул, осакаћен повредама и без великог броја стандардних играча, ушао је стидљивије у меч, али је први озбиљније запретио.

Млади Конор Бредли је шутирао искоса, али поред гола.

У 19. минуту се затресла мрежа - Дарвин Нуњез је несебично проиграо Луиса Дијаза, а Колумбијац рутински сместио лопту у мрежу.

Ипак, гол је поништен због недозвољене позиције, у којој је био Уругвајац.

Када Ливерпул није искористио своје шансе, Сити јесте прву.

Кевин де Брујне је интелигентно извео корнер, Џон Стонс је сам пред голом и лако проналази пут до мреже.

Иако је Сити деловао као зрелија, озбиљнија и сигурнија екипа, Ливерпул није одустајао од офанзиве.

"Редси" су покушали да одговоре, ровити Собослај је пробао главом, али преко гола, а затим је Дијаз опасно шутирао са ивице казненог простора, тик поред стативе.

Није успео Ливерпул да дође до гола у првом делу игре, али јесте на старту другог.

Пресинг екипе Јиргена Клопа се исплатио, задња линија је направила грешку, а Едерсон оборио Нуњеза у казненом простору.

Осим што је скривио пенал и добио жути картон, Бразилац је врло брзо напустио игру због повреде.

Алексис Макалистер је био сигуран са пенала, а гол је унео потпуно нову енергију "редсима".

Ређали су се напади, ушао је и Мохамед Салах у игру, а Сити је био на конопцима.

Пеп Гвардиола је извео Де Брујнеа у 69. минуту, што се Белгијанцу нимало није допало, па су имали краћи разговор крај аут-линије.

Иако је, математички, победа била потребнија гостима, завршница меча је протекла у притиску Ливерпула - ситуација у којој су се "грађани" ретко налазили протеклих сезона.

Публика је звиждала гостима у неколико наврата, пошто су "крали" време споро изводећи прекиде.

Ипак, у 89. минуту је Манчестер сити умало дошао до гола, када је Жереми Доку шутирао из не баш иделане позиције, а лопта је погодила стативу, а онда се одбила у наручје голмана домаћих.

Драма је достигла врхунац у надокнади, када је Ливерпул у два наврата тражио пенал, али је суија Мајкл Оливер оба пута остао нем.

O другом ће се вероватно још дуго причати, пошто је ВАР соба одлучила да нема пенала, иако је Доку ногом ударио Макалистера.

Ремију Ливерпула и Ситија највише се обрадовао Арсенал, који је остао на првом месту са 64 бода, колико има и Ливерпул, док је Сити трећи са 63 бода.

Јубиларни, 30. дуел Клопа и Гвардиоле завршен је нерешеним резултатом, па Немац и даље остаје у предности са 11 победа, наспрам 10 колико има Шпанац.