Фудбалерке Србије ремизирале против Шкотске у квалификацијама за ЕУРО

Предност домаћег терена није помогла српској селекцији

Женска фудбалска репрезентација Србија одиграла је у петак 0:0 у Лесковцу против Шкотске у првом мечу групе Б2 квалификација за Европско првенство које ће се 2025. године одржати у Швајцарској.

Изабранице Драгише Зечевића нису успеле да победом отворе квалификације, а меч су обележиле повреде обе голманке.

Чуварка мреже Шкотске Санди Маклвер је већ у 9. минуту морала ван терена, па је уместо ње између статива стала Ли Александер. Милица Костић, прва чуварка мреже Србије, повредила се у 70. минуту, а до краја је уместо ње бранила Сара Цетиња.

У другом мечу првог кола групе Б2 Словачка је као домаћин победила Израел резултатом 2:0.

У наредном колу, у уторак, Српкиње ће у госте Израелкама, а тај меч ће се играти у мађарском граду Ђеру. Пласман у плеј-оф за одлазак на Европско првенство обезбедиће три првопласиране селекције из групе.

Табела: Словачка 3, Србија и Шкотска по 1, Израел 0.