Ферстапен се вратио на врх - Ред Бул доминирао у Јапану, Ферари одмах иза

Након што прошлу трку у Аустралији није завршио због проблема са кочницама, светски шампион је на славној "Сузуки" поново возио у свом најбољем издању
Ферстапен се вратио на врх - Ред Бул доминирао у Јапану, Ферари одмах изаGetty © Peter Fox / Stringer

Холандски возач из Ред Була Макс Ферстапен победио је на трци за Велику награду Јапана у Формули 1 на стази Сузука и тако наставио доминацију и у новој сезони.

Трећим тријумфом у сезони, а 57. у каријери, актуелни светски првак учврстио је вођство у генералном пласману са 77 бодова, 13 више од и данас другопласираног клупског колеге Мексиканца Серхиа Переза.

Тако је Ред Бул поново заузео две највише позиције, док су следили возачи Ферарија. Треће место освојио је Карлос Саинс јуниор, а иза њега се пласирао још један возач италијанског тима Шарл Леклер.

Пети је био Ландо Норис у Мекларену, шести Фернадо Алонсо у Астон Мартину, а у Топ 10 су још завршили Џорџ Расел (Мерцедес), Оскара Пиастри (Мекларен), Луис Хамилтон (Мерцедес) и домаћи возач Јуки Цунода (Алфа Таури).

Наредна трка вози се у Шангају за Велику награду Кине 21. априла.