У дуелу два тренутно најјача саудијска тима, победу је однео онај за који наступају репрезентативци Србије
Сергеј у финалу Суперкупа, а Роналдо се бламирао - црвени картон, па песницом ка судији© Twitter / screenshot / @centregoals

Фудбалери Ел Хилала, без повређеног Александра Митровића и одавно одсутног Нејмара, пласирали су се у финале Суперкупа Саудијске Арабије, пошто су у полуфиналу у Абу Дабију савладали Ел Наср 2:1.

Екипа из Ријада наставила је невероватан низ и 33. узастопним тријумфом поправила сопствени светски рекорд.

Стрелци за Ел Хилал били су Насер Ал Давсари у 61, на асистенцију Сергеја Милинковића-Савића, и Малколм у 72. минуту, док је погодак за Ел Наср постигао Садио Мане у 90+9. минуту.

Но, меч је и овог пута обележила прва звезда Ел Насра Кристијано Роналдо. Он је искључен у 86. минуту због ударања лактом противника, а том приликом снимљен је и како замахује песницом у правцу судије, као да се суздржавао да не направи себи још већи проблем.

Ел Хилал ће у финалу, у четвртак, играти против Ел Итихада, који је у првом полуфиналу савладао Ел Вехду 2:1, а на том мечу Карим Бензема постигао је први гол и коначно прекинуо голгетерски пост.