Барселона шокирала ПСЖ у спектаклу, Атлетико "тукао" Дортмунд у Мадриду

После 10 голова у уторак увече, нова два четвртфинална меча донела су још чак осам погодака
Барселона шокирала ПСЖ у спектаклу, Атлетико "тукао" Дортмунд у МадридуGetty © Franco Arland / Contributor

Фудбалери Барселоне победили су после преокрета као гости у спектакуларној утакмици Пари Сен Жермен резултатом 3:2, док је Атлетико у Мадриду савладао Борусију из Дортмунда (2:1) у првим мечевима четвртфинала Лиге шампиона.

Херој победе Барселоне у Паризу био је Рафиња. Бразилац је у 37. минуту довео Барселону у вођство, али је ПСЖ за само три минута на старту другог полувремена стигао до преокрета.

Бивши играч Барселоне Осман Дембеле је после асистенције Килијана Мбапеа изједначио у 48. минуту и веома бурно прославио гол против некадашњег клуба. Само три минута касније Фабијан Руиз је асистирао Витињи за вођство "светаца". Деловало је тад да је Барселона у "нокдауну", али успели су Ћавијеви изабраници да се издигну.

Рафиња у 62. минуту, после додавања Педрија изједначио, да би резервиста Андреас Кристенсен голом после корнера Илкаја Гиндогана донео Барселони победу и предност пред реванш.

Атлетико је после 32 минута имао два гола предности против немачког клуба, али није успео да је сачува до краја. Родриго де Паул је начео госте већ у 4. минуту, а после асистенције Антоана Гризмана Самуел Лино је у 32. минуту повећао на 2:0.

Борусија је смањила на коначних и прихватљивих 1:2 голом резервисте Себастијана Алеа у 81. минуту. Реванш мечеви играће се следећег уторка.

У уторак су у првим мечевима четврфинала Реал и Манчестер Сити одиграли 3:3, а Арсенал и Бајерн 2:2. У првом полуфиналу ће се састати бољи из та два дуела, а у другом победници двомеча који су играни вечерас.

• 10. апр 2024 • 22:55

22:55

Крај и у Мадриду - Атлетико славио 2:1

Готово је и у Мадриду - Атлетико је славио 2:1. Повели су голом Родрига де Паула на старту меча, потом је Лино дуплирао предност, да би у наставку Себастијан Але смањио заостатак Дортмунда који би могао дебело да им значи у реваншу 16. априла.

• 22:53

Крај у Паризу - победа Барселоне 3:2

Невероватна утакмица са пет голова и два преокрета. Повела је Барселона преко Рафиње, потом ПСЖ са два гола за три минута стиже до 2:1, али онда опет Рафиња тресе мрежу. На крају, Кристенсен у првом додиру с лоптом успева да постави коначних 2:3 за госте из Каталоније!

• 22:41

81' - Гол у Мадриду, Дортмунд смањује на 2:1

Ево наде за Дортмунд - Немци стижу до поготка у Мадриду и сада је 2:1 за Атлетико!

Стрелац је Себастијан Але који у 81. минуту даје наду Дортмунду пред завршницу, али и пред реванш у Дортмунду.

• 22:35

77' - Невероватно, Барселона сада води 3:2!

Нови преокрет у Паризу! Како је ушао Кристенсен у игру уместо Де Јонга, центаршута из корнера на три метра, тамо Донарума опет прави грешку и не истрчава, а Данац главом смешта лопту у мрежу!

• 22:33

75' - Статива за ПСЖ, остаје 2:2!

Могао је ПСЖ још једном да поведе. Сада је Дембеле одлично утрчао, шутирао у даљи угао, али статива се испречила.

Барса има среће.

• 22:28

70' - Солидан покушај Рафиње

Бразилац је хтео и "хет-трик", покушао је из слободног ударца лукаво око живог зида, али сигуран је Донарума овог пута.

• 22:20

62' - Нови шок, Барселона стиже до 2:2!

Нападао је ПСЖ и нападао, били су у налету после два поготка у низу, али сада је поново Рафиња утишао "Парк принчева".

Лопта Педрија преко комплетне одбране ПСЖ-а, а Рафиња "из прве" сјајно шутира и Донарума је немоћан.

• 22:09

51' - Какав преокрет, ПСЖ води 2:1

Невероватан преокрет Пари Сен Жермена у три минута. Велики број играча је учествовао у акцији, Ли за Руиза, овај за Витињу који шутира и Тер Штеген је немоћан.

Мучио се ПСЖ у нападу цело полувреме, а сада су за само неколико минута успели да у потпуности сломе Барселону!

• 22:05

48'- Гол за ПСЖ, Дембеле за 1:1

Био је ПСЖ-у потребан брз погодак у наставку и одмах су до њега стигли преко бившег играча Барселоне Усмана Дембеле.

Одлично се снашао у казненом простору и после финте успео да снажно шутира.

• 21:48

Крај првог полувремена

Завршено је првих 45 минута на оба меча, а у Паризу је Барселона шокирала домаћи ПСЖ голом Рафиње. За то време, Атлетико има велику предност против Дортмунда - 2:0, а Немци су се тек мало пробудили после другог гола.