Вече сјајних голова, преокрета и ремија у Мадриду и Лондону

Завршени су први мечеви четвртфинала Лиге шампиона. Реал Мадрид и Манчестер сити одиграли су нерешено 3:3, док су Арсенал и Бајерн ремизирали 2:2
Вече сјајних голова, преокрета и ремија у Мадриду и ЛондонуGetty © Chris Brunskill/Fantasista

Две спектакуларне утакмице одигране су у Мадриду и Лондону у четвртфиналу Лиге шампиона.

Вече сјајних голова, преокрета, али и ремија, виђено је у дуелима Реала и Ситија, као и Арсенала и Бајерна.

Реал Мадрид и Манчестер сити поново су приредили прави "класик".

Већ у другом минуту виђен је неочекивани погодак, који је наговестио занимљив заплет.

Бернардо Силва је ухватио "на спавању" читаву одбрану Реала, на челу са голманом Луњином.

Силва је из прекида послао ниску и оштру лопту, која је завршила у мрежи домаћих.

Уследио је преокрет Реала и два гола у два минута размака.

Играо се 12. минут када је Камавинга шутирао са дистанце, а лопта је закачила Дијаша и преварила голмана Ортегу.

Два минута касније, фантастичан трк Винисијуса и поново блок Ситија који вара њиховог голмана и шаље лопту у мрежу.

До краја првог дела меча, се резултат није мењао, па је Реал на паузу однео предност од 2:1.

Уследио је нови преокрет у другом полувремену, овога пута у режији гостију из Манчестера.

У пет минута размака, Сити је постигао два спектакуларна гола.

Први је дело Фодена у 66. минуту, када је левом ногом "закуцао" лопту у рашље гола Реала.

Играо се 71. минут када је Грилиш додао лопту до Гвардиола, а Хрват сјајним ударцем са дистанце, постигао нови гол гостију, који су стигли до предности од 3:2.

Да "магичним" головима ту не буде крај, постарао се Валверде, који је у 79. минуту искористио добар пас Винисијуса и из волеја постигао ефектан погодак.

Меч је завршен резултатом 3:3, па ће полуфиналниста бити одлучен након реванша, који је на програму наредне среде.

И у другом мечу видели смо спектакл, а Арсенал и Бајерн одиграли су нерешено 2:2.

Баварци су дошли у Лондон са жељом да не изгубе, али су већ у 12. минуту домаћи повели преко Саке.

Ипак, Бајерн долази до преокрета до полувремена.

Прво је Гнабри искористио грешку одбране Арсенала, а онда је Салиба оборио Санеа, а Кејн био прецизан са 11 метара.

"Тобџије" су у наставку ипак успеле да избегну пораз, а коначан резултат поставио је Тросард у 76. минуту.

Иако није било више голова, било је узбуђења - Коман је у финишу меча погодио стативу гола који чува Раја, а у последњим секундама меча судија Ниберг је пропустио да досуди пенал за Арсенал, пошто је опростио Нојеров фаул на Саки.

Реванш мечеви на програму су за осам дана, наредне среде.

• 9. апр 2024 • 22:55

22:55

Готово је и у Мадриду, Реал - Сити 3:3

Завршен је меч на "Сантијаго Бернабеу", на којем је виђено шест голова.

Реал Мадрид - Манчестер сити 3:3.

• 22:54

Завршен је меч у Лондону, реми Арсенала и Бајерна

Иако је Арсенал тражио пенал у последњем моменту меча, до тога није дошло.

Тако је утакмица у Лондону између Арсенала и Бајерна завршена нерешеним резултатом - 2:2.

• 22:40

79' - ГОЛ! Реал изједначује на 3:3, голчина Валвердеа

Винисијус је центрирао са леве стране, лопта је дошла до Валвердеа, који је савршеним волеј ударцем шаље у "малу мрежу" и доноси изједначење.

Реал - Сити 3:3.

• 22:33

76' - ГОЛ! Арсенал долази до изједначења, Тросар је стрелац

Фантастично је Жезус избацио тројицу дефанзиваца Бајерна, а потом одложио лопту за Тросара, који прецизним ударцем постиже погодак за 2:2.

• 22:31

71' - ГОЛ! Сити преокреће на 3:2, Гвардиол постиже погодак

Каква "лудница" у Мадриду! Сити је преокренуо на 3:2.

Након сјајног гола Фодена, веома ефектан погодак постигао је и Гвардиол.

• 22:26

66' - ГОЛ! Фоден "закуцава" лопту за 2:2

Фантастично је Фоден примио лопту, наместио се за ударац и "закуцао" лопту у мрежу Реала.

Сити је изједначио у Мадриду на 2:2.

• 22:17

57' - Реал прети у другом полувремену

У два наврата су Мадриђани били у изгледним ситуацијама на противничкој половини.

Једном је шут Белингема отишао поред гола, док је у другом наврату Винисијус шутирао преко гола Ортеге.

• 22:03

46' - Настављени су сусрети

Почело је друго полувреме на мечевима у Лондону и Мадриду...

• 21:47

Полувреме: Реал и Бајерн воде

Након првих 45 минута, виђени су преокрети у Мадриду и Лондону:

Реал Мадрид - Манчестер сити 2:1

Арсенал - Бајерн Минхен 1:2

• 21:32

32' - ГОЛ! Бајерн преокреће и води са 2:1 у Лондону

Немилосрдан је био Кејн, који доноси Баварцима преокрет и вођство против Арсенала од 2:1.