Црвено-бели прегажени у Истанбулу, најтежи пораз Звезде у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Ефеса резултатом 100:55 у последњем колу регуларног дела Евролиге, чиме су угашене наде Партизана да може да се домогне плеј-ина

Тешким поразом Црвене звезде у Истанбулу, изгубила су оба београдска клуба у Евролиги.

Партизан се надао да би "вечити" ривал могао до изненађења и првог тријумфа над Ефесом на гостујућем терену, али је турска екипа била много боља екипа, па је у раној фази меча било јасно да ће црвено-бели тешко моћи до подвига у Истанбулу.

Звезда је нервозно ушла у меч – ређале су се грешке Рокаса Гедраитиса и Адама Ханге, али ни Ефес није блистао на почетку.

Међутим, када је "ухватио залет", Ефес је брзо увећавао предност.

Звезда је заиграла боље тек у завршници друге четвртине, па је бар на кратко успела да заустави Ефес да не дође до огромне разлике.

Ни у наставку меча се ситуација није поправила – Ефес је прелако долазио до поена, Илајџа Брајант је погађао из свих углова, а Османи атрактивно закуцавао.

Звезда се мучила у нападу, али је у одбрани била потпуно разбијена, па је Ефес дошао до "плус 27" крајем треће четвртине.

Крајем треће четвртине, искључен је Милош Теодосић.

Ефес је кренуо у контру, поигравали су се у нападу, а Томпсон је бацио театрално лопту саиграчу на закуцавање.

Теодосић је ово видео као знак непоштовања, при оволикој разлици, па је ушао у расправу са противником, а онда и судијама.

Српски кошаркаш је побеснео након искључења, па су морали да реагују саиграчи и одвоје га од судија.

Нервоза је достигла врхунац средином последње четвртине, када је, након тројке Ефеса, Џонс беспотребно и безобразно одгурнуо Бранка Лазића.

Боломбој је стао у одбрану капитена и узвратио кошаркашу Ефеса, а мало је недостајало да дође до опште туче на терену.

Арбитри су прегледали снимак, а онда искључили Џонса и, помало неправедно, Боломбоја.

Брајант је са 26 поена предводио Ефес, Вилис је додао 15, Отуру 13, а Османи један мање.

У екипи Звезде - Недовић, Гедраитис и Лука Митровић су постигли по 11 поена.

Ефес је сезону окончао скором 17-17, а на ком ће месту табеле завршити знаће се после двобоја Виртуса и Басконије, који тренутно имају скор 17-16.

Звезда је сезону окончала на 16. месту са 11 победа и 23 пораза.

Дебакл у Истанбулу је најубедљивији пораз Звезде икад у елитном такмичењу. Претходни најтежи пораз Звезде у Евролиги износио је 38 разлике (53:91) од Химкија у Русији, октобра 2015. године.

Истовремено, ово је други најубедљивији пораз у историји Евролиге, иза дебакла Будућности против Монтепаски Сијене (49:112) у фебруару 2013. године.

• 11. апр 2024 • 21:15

21:15

Крај меча - 100:55

Тежак пораз Звезде у Истанбулу.

• 21:07

35' Први поени Звезде у овој четвртини - 92:46

Џавонте Смарт постиже прве поене Звезде у последњој четвртини, након 16:0 серије Ефеса.

• 20:58

34' Умало туча на терену!

После тројке Ефеса, Џонс је неспортски одгурнуо Лазића, а Боломбој је узвратио противнику.

Брзо су се умешали и остали играчи, па се ситуација смирила.

После гледањеа снимка, арбитри су искључили и Џонса и Боломбоја.

• 20:50

Крај треће четвртине - 76:44

Огромна предност Ефеса.

• 20:46

29' Теодосић је искључен!

Дуел Теодосића и Томпсона, техничка за српског кошаркаша, а потом и искључење.

Томпсон је у нападу бацио лопту саиграчу за закуцавање, а српски кошаркаш је то видео као потез непоштовања, при оволикој разлици.

Теодосић је потом направио јак фаул, а онда ушао у расправу и са играчем и са судијама.

Умешали су се саиграчи и одвукли српског кошаркаша од судија.

• 20:39

27' Тројка Брајанта - 64:39

Звезди прети катастрофа у Истанбулу, Брајант погађа тројку за "плус 25".

• 20:32

25' Добар продор Недовића - 54:39

Недовић је пробио, постигао поене а онда и додатно бацање.

• 20:27

21' Настављен је меч

Звезда јути предност Ефеса.

• 20:11

Полувреме - 45:31

Ефес има велику и значајну предност на полувремену.

Звезда је тек у завршници друге четвртине заиграла боље, па је успела да умањи предност домаћина.

Илајџа Брајант је незаустављив - постигао је 19 поена (без промашаја).

Лука Митровић је двоцифрен у екипи Звезде, убацио је десет поена (без промашаја).

• 20:06

17' Велика предност Ефеса - 38:24

Домаћин игра одлично у другој четвртини, док се Звезда мучи у нападу.