Прослављена титула у Милану, Интер бољи од Торина у историјском мечу у Серији А

Фудбалери Интера победили су на свом терену екипу Торина резултатом 2:0 у утакмици 34. кола Серије А
Прослављена титула у Милану, Интер бољи од Торина у историјском мечу у Серији АGetty © Mattia Ozbot/Inter

Играче Интера је до стадиона сачекао и поздравио коридор навијача, пошто су пре шест дана победом против Милана (2:1) обезбедили титулу у Серији А.

Фудбалери Торина су пред почетак меча поздравили нероазуре и честитали на титули, а домаћи фудбалери су по завршетку утакмице прославили освајање титуле са навијачима.

Меч у Милану је био историјски за италијански фудбал, пошто је утакмицу први пут у историји предводила женска судијска тројка. Главни судија је била Марија Соле Феријети Капути, док су њене помоћнице биле Франческа ди Монте и Тицијана Трашијати.

Оба гола за Интер постигао је Хакан Чалханоглу, који се уписао у стрелце у 56. минуту и у 60. минуту из једанаестерца.

Фудбалери Торина су меч завршили са фудбалером мање, пошто је у 49. минуту искључен Адријен Тамезе.

Српски репрезентативци Вања Милинковић-Савић и Иван Илић одиграли су цео меч за Торино, док је Урош Кабић био на клупи за резерве.

Интер је први на табели Серије А са 89 бодова, а у наредном колу гостоваће Сасуолу.

Фудбалери Торина заузимају десето место на табели са 46 бодова, а у наредном колу италијанског првенства на свом терену дочекаће Болоњу.

У другом данашњем мечу, Болоња и Удинезе су одиграли нерешено - 1:1.

Гости су повели голом Пајера у последњим треуцима првог дела игре, а изједначио је Салемакерс у 78.