Левандовски "хет-триком" срушио Валенсију, голмани се поигравали у Барселони

Фудбалери Барселоне савладали су екипу Валенсије са 4:2 (1:2) у мечу 33. кола Ла лиге
Левандовски "хет-триком" срушио Валенсију, голмани се поигравали у БарселониGetty © Alex Caparros

Занимљиво је било на стадиону на Монжуику у Барселони. Барселона традиционално добро игра против Валенсије, али је овога пута до три бода морала да дође након преокрета.

Утакмицу су обележили голови, али и поприлично чудне и пре свега лоше одлуке и процене голмана обе екипе.

Барса је прва повела, пошто је Фермин искористио добар центаршут Рафиње и главом сместио лопту у мрежу.

Домаћин је водио од 22. минута, али је до краја првог дела меча примио два гола.

Играо се 27. минут када је Тер Штеген направио невероватну грешку, у покушају да пребаци нападача гостију Хуга Дура.

Дуро је то знао да казни и постигао гол за изједначење.

Девет минута касније, Араухо прави фаул за једанаестерац, који Пепелу претвара у погодак и комплетира преокрет Валенсије.

Није прво полувреме могло без додатне драме, пошто је у надокнади, голман гостију направио невероватан пропуст.

Мамардашвили је лоше прихватио један повратни пас, након чега је истрчао ван шеснаестерца и руком зауставио покушај Јамала.

Судија Бенгоечеа је након консултовања са ВАР собом, а потом и провером, показао црвени картом првом голману Валенсије.

То је у великој мери кројило остатак меча, пошто је Барселона успела да постигне три гола у другом делу сусрета.

Сва три су дело Пољака Роберта Левандовског.

Прво је један од најбољих нападача данашњице у 49. и 82. минуту, главом матирао Доменека, да би "хет-трик" комплетирао у 93. минуту, сјајним поготком из слободног ударца.

Барса је тако славила са 4:2 и стигла до 73. бода и другог места на табели Ла лиге.

Изгубио је Ћавијев тим сваку шансу да одбрани титулу у домаћем првенству, па ће до краја сезоне морати да се бори за друго место, на којем тренутно има два бода предности у односу на Ђирону.