Грци изборили "мајсторице" - Олимпијакос декласирао Барсу, ПАО у финишу преломио Макаби

Кошаркаши Олимпијакоса савладали су Барселону са 92:58 у четвртом мечу четвртфиналне серије Евролиге. Панатинаикос је у Београду савладао Макаби са 95:88. Обе плеј-оф серије ће бити одлучене након "мајсторице"

Фантастичне четврте мечеве у плеј-оф серији Евролиге приредили су грчки тимови.

Олимпијакос је декласирао и очитао лекцију Барселони, савладавши је са чак 34 поена разлике.

Каталонци су имали предност од 2-1 у победама, али се грчки црвено-бели нису предавали.

Барселона је била боља у првој четвртини (23:21), али је уследила ерупција домаћих кошаркаша.

У препуној дворани "Мира и пријатељства", Олимпијакос је из минута у минут био за неколико класа бољи ривал.

На полувреме су Пирејци однели 16 поена предности, а до краја меча су одржавали и повећавали разлику, те уписали лаку и убедљиву победу.

Меккисик је са 21 поеном био најефикаснији у редовима победничке екипе, Фал је убацио 12, а Кенан и Вилијамс-Гос по 11 поена.

Српски центри Никола Милутинов и Филип Петрушев постигли су осам и 10 поена.

Олимпијакос је изједначио на 2-2 у серији, па ће учесника фајнал-фора одлучити "мајсторица", која ће се играти у Барселони.

Одлучујући, пети меч, изборила је и друга грчка екипа у Евролиги - Панатинаикос.

ПАО је у Београду, у дворани "Александар Николић", успео да у веома неизвесном мечу савлада Макаби.

Колико је меч био занимљив, говори податак да су се екипе чак 11 пута смењивале у вођству.

"Зелени" су у финишу успели да пронађу начин да зауставе ривала на једној, а у серијама погађају на другој страни.

Апсолутни лидер грчког тима био је Нан, који је меч завршио са 27 поена.

Слукас је убацио 20, Лесор 17, а Митоглу 13 поена.

У редовима израелске екипе истакли су се Браун са 17, Блат и Колсон са по 14 и Нибо са 12 поена.

Панатинаикос је изборио изједначење у серији на 2-2, као и "мајсторицу" на свом паркету у дворани "ОАКА" у Атини.