Митровић и Сергеј погађали и оверили титулу у Саудијској Арабији

Фудбалери Ел Хилала обезбедили су 19. титулу првака Саудијске Арабије, пошто су у 31. колу победили Ел Хазем резултатом 4:1, уз два гола Александра Митровића и један Сергеја Милинковића-Савића

Три кола пре краја, Ел Хилал има 89 бодова, 12 више од Ал Насра, који предводи Кристијано Роналдо.

Први гол на мечу постигао је Митровић из пенала у 15. минуту, гости су изједначили у 34. минуту преко Фаиза Селеманија.

Нову предност Ел Хилалу донео је аутоголом Ел Јуваид у 39. минуту, уз "помоћ" Милинковића-Савића.

Митровић је други гол постигао у 45+3. минуту на Сергејеву асистенцију, који се такође уписао у стрелце у 45+6. минуту за коначних 4:1.

Српски нападач је освојио трећу титулу у каријери, пошто је претходно био шампион Србије са Партизаном и Белгије са Андерлехтом.

Што се тиче Сергеја, њему је ово прва клупска титула у каријери.