Срби харају Саудијском Арабијом - Сергеј стрелац, а Митар асистент у победи

Ел Ахли граби ка титули првака предвођен српским двојцем
Срби харају Саудијском Арабијом - Сергеј стрелац, а Митар асистент у победиGetty © Yasser Bakhsh / Stringer

Фудбалери Ел Ахлија савладали су Ел Етифак 2:0 у мечу 21. кола најквалитетније лиге Саудијске Арабије, а у центру пажње поново су били репрезентативци Србије.

Сергеј Милинковић-Савић је дао гол, а његов саиграч Александар Митровић је био асистент у победи на том сусрету.

Милинковић-Савић је у 39. минуту постигао гол на асистенцију Рубена Невеша, док је Митровић у 50. минуту првог полувремена додао до Салема Ел Давсарија за коначних 2:0. Ел Етифак, који са клупе води Стивен Џерард, није успео да стигне ни до почасног гола.

Ел Хилал је убедљиво први на табели са 59 бодова, чак седам више од друголасираног Ел Насра. До краја шампионата остало је још 17. кола.