Бразил завршио посао за 45 минута, Хрватска прошла на пенале

У четвртфиналу Светског првенства ће играти Бразил и Хрватска. Бразилци убедљиво савладали Јужну Кореју (4:1), док је Хрватска после бољег извођења пенала савладала Јапан.

5. дец 2022 • 21:53

90' Четири минута надокнаде

Играће се још четири минута.

89' Дани Алвес је пробао атрактивно

Изблокиран је ударац искусног Алвеса.

83' Напада Кореја

Јужна Кореја жели још један гол за опроштај од турнира.

76' ГОЛ! Кореја постиже гол

Спектакуларан ударац резервисте Пека са дистанце, Алисон је немоћан.

47' - Колосалну шансу не користи Сон

Избио је капитен и најбољи фудбалер Јужне Кореје Сон, сам пред Алисона, који му ипак брани шут и спречава готово известан погодак.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

37' - ГОЛ! Бразил води са 4:0, Пакета је стрелац

Нова одлична акција Бразилаца, Винисијус је убацио лопту у шеснаестерац Јужне Кореје, а тамо је Пакета из волеја послао у мрежу.

29' - ГОЛ! Ришарлисон повећава на 3:0

Феноменалан фудбал играју "кариоке", а овога пута гол је постигао Ришарлисон.

Након што је "пимпловао" главом, Ришарлисон се добро убацио и довршио овај "мат" Бразила у три потеза.

17' - Невероватна одбрана Алисона

Опробао је ударац Чо са дистанце, лопта је била већ виђена у голу, али је невероватну параду направио Алисон, па је остало 2:0 за Бразил.

13' - ГОЛ! Нејмар је прецизан са беле тачке

Рутински је Нејмар извео пенал, пошто је голман Јужне Кореје само погледом испратио лопту која је ушла у мрежу.

Звезда Бразила и ПСЖ-а постиже свој први гол на турниру.

11' - Пенал за Бразил

Неспретно је реаговао Ким у свом шеснаестерцу, када је хтео да испуца лопту, пошто је оборио Ришарлисона, а арбитар Турпан досудио је једанаестерац.

8' - ГОЛ! Бразил води, Винисијус крунише сјајну акцију

Одлично је пробио Рафиња по десној страни, убацио опасну лопту у шеснаестерац ривала, где је Винисијус имао времена да прими лопту, намести се и рутински крунише сјајну акцију "кариока".

1' - Почео је меч

Главни судија Турпан означио је почетак меча на стадиону "974" у Дохи.

Бразил - Јужна Кореја, састави тимова:

Пашалић има прилику да одведе Хрватску у четвртфинале... ГОЛ!!

Сигуран Пашалић, Хрватска је у четвртфиналу.

Митома шутира... Нема гола!

Ливаковић је одбранио и други пенал Јапанцима.

Влашић узима лопту... ГОЛ!

Гонда је погодио страну, али није могао да заустави ударац.

Минамино шутира први... Нема гола!

Лош шут, Ливаковић брани.

Крај, пенали ће одлучити!

Пенали одлучују ко ће у четвртфинале.

Пауза

Хрвати крећу са центра у наставку.

105' Страховит ударац Митоме

Митома је повукао са центра терена, шутирао снажно са ивице казненог простора, али право у Ливаковића.

91' Јапан има први напад у продужецима

Настављен је меч.

Крај регуларног дела

Играће се продужеци, први пут на турниру.

90' Још четири минута

Четири минута надокнаде.

67' Огромна шанса за Будимира

Анте Будимир се нашао у одличној позицији, потпуно сам, шутирао је главом поред гола.

63' Диван ударац Модрића, још боља одбрана

Модрић је поклопио лопту изван казненог простора, сјајно је гађао, али је Гонда још лепше одбранио.

58' Одличан ударац Енда

Ендо је опалио по лопти са дистанце, Ливаковић је лепо одбранио.

Јапан има корнер...

55' ГОЛ! Хрватска је изједначила

Иван Перишић је постигао сјајан гол главом - центрирао је Ловрен, а Перишић снажно шутирао главом.

46' Настављен је меч

Јапанци имају лопту.

Полувреме

Јапан води 1:0 против Хрватске.

44' ГОЛ! Јапан води

После прекида, велика гужва, лопта долази до Маеде, а нападач Јапана смешта лопту у гол.

Чекала се потврда из ВАР собе, а онда је уследило славље Јапанаца.

40' Прелеп напад Јапана

Дуго је трајао напад Јапанаца, Камада је заломио и онда лоше шутирао, без опасности по Ливаковићев гол.

29' Прети Хрватска

После притиска и иницијативе Јапана, сада Хрватска одлучније креће ка голу противника.

Перишић је убацио лопту пред гол, али Крамарић, попут Маеде пре неколико минута, кратак и не успева да дође до ње и спроведе је у мрежу.

24' Неконтролисан ударац Гвардиола

Гвардиол је шутирао из прве са ивице казненог простора, али потпуно неконтролисано, далеко од гола.

13' Јапан близу гола

Оштро убачена лопта са бока, Маеда је био кратак...

8' Велика шанса за Хрватску

Перишић је украо лопту на боку, ушао у казнени простор и шутирао из тешке ситуације, али је Гонда одбранио.

3' Јапан прети после прекида

Танигучи је пробао главом после убацивања из слободног ударца, али није добро захватио лопту па је био непрецизан.

1' Почео је меч

Први напад има Хрватска.

Хрватска - Јапан, састави тимова:

Јапан узео два скалпа у групи

Јапанци су на импресиван начин дошли до осмине финала.

У групи су савладали Немачку са 2:1, потом су поражени од Костарике (1:0), да би у последњем колу победили и Шпанију са 2:1.

Хрватска са другог места до осмине финала

Хрватска је завршила као друга у својој групи испред Белгије и Канаде, али иза Марока.

У првом мечу су одиграли без голова са Мароком, потом су савладали Канаду са 4:1, док су у последњем колу одиграли 0:0 са Белгијом.