Бразил уз звуке самбе прегазио Јужну Кореју

Репрезентација Бразила убедљиво је савладала Јужну Кореју – 4:1 у осмини финала Светског првенства у Катару
Бразил уз звуке самбе прегазио Јужну КорејуGetty © Alex Pantling

Бразил је заиграо како уме – не како је потребно, не колико је потребно, већ баш онако како уме.

Предвођени Нејмаром, који је заиграо први пут након меча са Србијом у првом колу турнира, Бразилци су плесали у првом полувремену против Јужне Кореје, па је убедљива предност (4:0) могла бити и већа.

Већ после седам минута игре, Винисијус је донео предност Бразилцима, а шест минута касније је Нејмар постигао први гол на турниру – са беле тачке.

Ришарлисон је затресао мрежу у 29. минуту, а Пакета у 36.

Бразил је и у наставку меча лако правио шансе, и могао до још којег гола да је било мало више озбиљности у завршници.

Тите је пружио прилику и играчима који су мање играли у досадашњем делу турнира.

Кореја је решила да се опрости од Мундијала уз велику борбу, па је напала Бразил свим силама.

Сеунг Хо Пек, који је ушао са клупе у 65. минуту, постигао је спектакуларан гол у 76. минуту игре.

Одбрана Бразила је отклонила опасност после прекида, али је лопта пала пред ноге Пеку, који је опалио са дистанце и постигао прелеп гол.

У четвртфиналу ће играти Хрватска и Бразил.