Хрватска након пенала до четвртфинала, Јапанци траљави са беле тачке

Фудбалска репрезентација Хрватске пласирала се у четврфинале Светског првенства у Катару, пошто је након бољег извођења пенала, елиминисала селекцију Јапана. 1:1 (3:1).
Хрватска након пенала до четвртфинала, Јапанци траљави са беле тачкеGetty © Alex Grimm

Настаља Хрватска традицију коју је започела на Мундијалу у Русији, пошто су први меч нокаут фазе на првенству у Катару, победили након бољег извођења једанаестераца.

Изузетно узбудљиво и неизвесно било је на стадиону "Ал Јануб" у дуелу "ватрених" и "самураја".

Иако је Хрватска била нешто бољи противник већим делом меча, Јапанци су успели да пружају више него солидан отпор.

Дуго су мреже мировале и деловало је да ће се на паузу за полувреме отићи са резултатом 0:0, али тако није мислила азијска селекција.

Играо се 43. минут када је Маеда дошао до лопте након прекида, а потом ју је спровео у мрежу за предност од 1:0.

Хрватска је заиграла конкретније почетком другог дела утакмице и то се брзо одразило на резултат.

У 55. минуту, Ловрен је центрирао са десне стране ка Перишићу, који маестрално главом гађа "малу мрежицу" гола Јапана и доноси својој селекцији изједначење.

Од тог тренутка, па до краја меча, гледала се борба за готово сваку лопту.

По неколико узбуђења и прилика виђено је на обе стране, али су мреже мировале.

Након 90, а потом и након додатних 30 минута, резултат се није мењао, па се приступило пенал завршници.

Херој победе Хрватске био је голман Ливаковић, којем су у великој мери помогли фудбалери Јапана Минамино, Митома и Јошида, који су доста траљаво извели своје пенале.

Прецизни за Хрватску били су Влашић, Брозовић и Пашалић, док је једини гол за Јапан из пенала постигао Асано.

Хрватска се победом пласирала у четвртфинале Светског првенства у Катару, где ће се састати са бољим из дуела Бразил - Јужна Кореја.