У извештају Дика Мартија, који је свету представио истину о трговини органима Срба у случају "Жута кућа", објекат у којем су вађени органи налазио се у близини места Фуше Крује у Албанији. И данас је овде легло криминала, а зову га "кокаинско село".
По Мартију, Фуше Крује се налазило на рути трговаца органима која је ишла од терориста ОВК на КиМ, који су отимали Србе, преко неколико места у Албанији, па ка Европи и другим континентима до крајњих корисника на црном тржишту.
Сада је ово село на рути трговаца дрогом и полиција је за викенд открила лабораторију у којој је прерађиван кокаин донет из Латинске Америке.
Ухапшено је 10 Албанаца, Колумбијац и два држављанина Венецуеле. Последња тројица су били стручњаци за вађење кокаина из коже животиња.
Ова група је откривена, а "Жута кућа" је и даље на чекању за процесуирање пред Специјалним судом за злочине на Косову и Метохији, са седиштем у Хагу. И упитно је да ли ће оптужница бити подигнута, иако је суд и формиран на основу Мартијевог извештаја "Нехумано поступање према људима и нелегална трговина људским органима на Косову".
У документу, покојни Марти наводи да постоје бројне индиције да су се заробљеним Србима и Албанцима вађени органи који су касније продавани у иностранству.
"Бројне индиције по свој прилици потврђују да су, у периоду непосредно по окончању оружаног сукоба, а пре него што су међународне снаге реално могле да преузму контролу над регионом и поново успоставе какав-такав ред и закон, неким заробљеницима вађени органи, који би потом били послати у иностранство ради трансплантације. Поменуто одстрањивање органа вршило се на територији Албаније, на једној клиници у близини места Фуше Крује", написао је Марти.
Он је навео и да је "према прикупљеним информацијама и на основу досадашњих резултата истраге, постоје бројне конкретне и међусобно усаглашене индиције које потврђују да је известан број Срба и косовских Албанаца био заробљен и држан на тајним локацијама на територији северне Албаније, у затворским објектима под контролом тзв. ОВК"
"Ова лица су била изложена нехуманом и деградирајућем поступању пре него што су коначно нестала", наводи се на почетку извештаја који је Парламентарна скупштине СЕ усвојила јануара 2011. године и на основу ког је касније дошло до преговора са властима на тзв. Косову да се формира ад хок суд, Специјализована већа Косова и Специјализовано тужилаштво - са седиштем у Хагу.
У извештају се наводе и разговори са власницима куће на територији Албаније, која је била један од пунктова и где је пронађена крв, али је "домаћин" то обjашњавао клањем кокошака у дневној соби.
У Хагу се тренутно суди некадашњим командантима тзв. ОВК Хашиму Тачију, Јакупу Краснићију, Реџепу Сељимију и Кадрију Весељију. Оптужница у 10 тачака терети "четворку" за прогон на политичкој и етничкој основи, затварање, незаконито хапшење и притварање, друге нехумане поступке, окрутно поступање, присилни нестанак, мучење и убиства у 42 нелегална притвора на Косову и Метохији и у Албанији над приближно 407 притвореника, од којих је најмање 102 убијено од марта 1998. до септембра 1999. године. Као саучесници у злочиначком удружењу, у оптужници су наведени и официри паравојне формације: Азем Суља, Љах Брахимај, Фатмир Љимај, Сулејман Сељими, Рустем Мустафа, Шукри Буја, Љатиф Гаши и Сабит Геци.
Суд је већ донео једну пресуду у процесу против Пјетера Шаље за злочине над Албанцима у логору Кукеш, који се налази на територији Албаније. И у оптужници против Тачија се наводе два логора у овој држави - Цахан и Кукеш. То недвосмислено и судски доказује да је Албанија сасвим сигурно пружала подршку тзв. ОВК.